Imigranci stanowią już 5 procent ubezpieczonych

Opublikowano: 02.08.2021 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1377

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał dane za czerwiec, dotyczące liczby ubezpieczonych w Polsce obcokrajowców. Składki na opiekę zdrowotną płacą więc 863 tysiące imigrantów, natomiast emerytalne blisko 818 tysięcy. Powyższe wskaźniki są rekordowe, a cudzoziemcy stanowią już blisko 5 procent wszystkich ubezpieczonych w naszym kraju.

„Dziennik Gazeta Prawna” informując o liczbie obcokrajowców płacących składki na ubezpieczenie cytuje Andrzeja Kubisiaka z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ekspert twierdzi, że w ubiegłym roku początkowo widoczny był odpływ cudzoziemców, spowodowany oczywiście pandemią koronawirusa. Później jednak napływ imigrantów znowu przyspieszył.

Obecnie ich liczba jest więc rekordowa i stanowią 5 proc. wszystkich osób ubezpieczonych w naszym kraju. Dokładnie 863 tys. z nich opłaca składki emerytalne, natomiast 818 tys. odprowadza pieniądze na ubezpieczenie zdrowotne.

Gazeta twierdzi, że wciąż podstawą do zatrudniania imigrantów są oświadczenia, pozwalające im pracować w naszym kraju przez pół roku. „Dziennik Gazeta Prawna” utyskuje jednak, że ta forma „wyczerpuje się”. Z tego powodu rząd Mateusza Morawieckiego pracuje już nad możliwością długotrwałego zatrudniania obcokrajowców przez polskie przedsiębiorstwa.

Na podstawie: TVP.info, Dziennik.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.