Imigranci na granicy z USA potraktowani gazem łzawiącym

Opublikowano: 08.01.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Stany Zjednoczone zastosowały gaz łzawiący podczas pierwszych godzin 2019 roku, by powstrzymać około 150 imigrantów, którzy próbowali sforsować ogrodzenie na granicy amerykańsko-meksykańskiej w Tijuanie.

Amerykańskie służby celne wydały oświadczenie, w którym przekonywały, że gaz miał zostać skierowany jedynie wobec agresywnych imigrantów, którzy rzucali kamieniami. Służby zarzekały się, że skutków działania środków chemicznych doświadczyły jedynie osoby awanturujące się, lecz fotograf Associated Press uważa, że trzy salwy gazu wystrzelono również w kierunku pobliskiej plaży, a poszkodowane były również kobiety i dzieci.

Fotograf zaprzecza również amerykańskiej wersji i wspomina, że imigranci zaczęli rzucać kamieniami dopiero po tym, jak służby potraktowały ich gazem łzawiącym. Stany Zjednoczone poinformowały, że 25 migrantów zostało zatrzymanych, a pozostali wczołgali się z powrotem do Meksyku przez dziurę pod płotem.

Migranci, którzy rozmawiali z Associated Press, przyznawali, że przybyli do Tijuany w zeszłym miesiącu z Hondurasu. Wielu z nich ubiega się o azyl w Stanach Zjednoczonych, lecz niektórzy dali już za wygraną i znaleźli pracę w Meksyku, gdzie się osiedlili.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: TheHindu.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o