Imigranci liczą na przerzut do Niemiec i Francji

Opublikowano: 22.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1563

Przede wszystkim nielegalni imigranci oczekują, że zorganizowany zostanie im przerzut do Niemiec, ewentualnie do Francji. Tam są silne diaspory społeczności syryjskiej, kurdyjskiej i czeczeńskiej. Polska traktowana jest jako kraj tranzytowy – powiedział podczas konferencji płk. Arkadiusz Olejniczak z Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej SG.

Jak powiedział płk. Arkadiusz Olejniczak, są dwa główne kanały wykorzystywane przez grupy przestępcze do nielegalnej imigracji. „Przede wszystkim nielegalni imigranci oczekują, że zorganizowany zostanie im przerzut do Niemiec, ewentualnie do Francji. Tam są silne diaspory społeczności syryjskiej, kurdyjskiej i czeczeńskiej. Polska traktowana jest jako kraj tranzytowy, który wykorzystywany jest dość intensywnie na odcinku granicy z Litwą i tym kanałem, jak również na odcinku z Białorusią” – tłumaczył.

Straż Graniczna podkreśla, że sposób działania grup przestępczych, które zajmują się organizowaniem nielegalnej imigracji, podlega ciągłym i nieustannym modyfikacjom. „Zarówno zmienia się struktura grup przestępczych, ale też grupa zmienia swój sposób działania w zależności od różnego rodzaju czynników zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych” – zaznaczył. Dodał, że na sposób działania grup przestępczych mają duży wpływ intensywność i skala działań prowadzonych przez służby.

„Na dzień dzisiejszy, od początku roku zatrzymano 337 organizatorów lub pomocników tylko na odcinku z Białorusią i Litwą. Dodatkowe ponad 100 osób zostało zatrzymanych wewnątrz kraju na granicy polsko-niemieckiej” – poinformował.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. hashi 22.10.2021 15:21

  Nieroby lgną do niemieckiego i francuskiego cyca. Część na pewno to stali statyści, aktorzy i terroryści za kasę Sorosa.

 2. Szwęda 22.10.2021 15:38

  Bieda posiada również aspekt pozytywny, chroniący Polskę…

 3. intesp777 22.10.2021 23:55

  Ściema na resorach… chcą do Niemiec i Francji…jasne…. To ciekawe skąd w Polsce tyle czekolad na Uberze, Pyszne.pl, Glovo … za RZĄDÓW PIS! PARADOKSALNIE…

 4. Radek 23.10.2021 05:15

  Ci na Uberze, to są ci co chcą pracować. A do Niemiec idą “zasiłkowcy”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.