Imigranci łatwiej dostępni dla Specjalnych Stref Ekonomicznych

Opublikowano: 27.07.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 449

Specjalne Strefy Ekonomiczne zaczęły powstawać w czasach, gdy bezrobocie w Polsce osiągało poziom blisko 20 procent. Obecnie zagraniczni inwestorzy i bez nich przenoszą swoją produkcję do naszego kraju, stąd pojawiają się pytania na temat zasadności ich utrzymywania. Rząd Mateusza Morawieckiego nie przejmuje się jednak tymi dyskusjami, dlatego chce dostarczyć strefom zasoby imigrantów.

W ubiegłym tygodniu w Sejmie odbyła się debata na temat Specjalnych Stref Ekonomicznych. Była ona związana z dorocznym sprawozdaniem rządzących z zakresu wykonywania ustawy, która w 1995 roku pozwoliła na powołanie do życia pierwszej z nich. W trakcie dyskusji pojawiały się głosy krytyczne wobec ich funkcjonowania, lecz sami rządzący zachwalali ich istnienie z powodu zagranicznych inwestycji i tworzenia miejsc pracy.

Najwyraźniej teraz będą one tworzone przede wszystkim dla imigrantów. Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiedziała bowiem projekt zmian w Ustawie o Specjalnych Strefach Ekonomicznych, mających ułatwić proces otrzymywania różnorodnych pozwoleń przez działające w nich firmy. Dzięki temu będą one mogły między innymi liczyć na łatwiejszą procedurę dotyczącą zatrudniania obcokrajowców na terenie naszego kraju.

Rządzący zapowiadają, że wprowadzane przez nich zmiany mają objąć jak największą ilość podmiotów. Tym samym będą mogły z nich skorzystać zarówno polskie, jak i zagraniczne przedsiębiorstwa chcące sprowadzać do Polski obcokrajowców.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 28.07.2020 12:45

    A tak krytykowano szweckie, niemieckie i inne strefy tzw no-go a sami to tworzom jakoby osrodki pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.