Imigranci będą mogli przyjechać bez zezwolenia

Opublikowano: 17.11.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1966

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt dalszych ułatwień dla imigrantów. Przewiduje on możliwość podejmowania pracy w naszym kraju przez cudzoziemców, którzy nie posiadają wymaganych dotychczas zezwoleń. W ten sposób rządzący chcą zwłaszcza ułatwić imigrację Białorusinom „borykającym się z gigantycznym kryzysem politycznym”.

Od paru miesięcy z kręgów rządowych dochodziły informacje o kolejnych ułatwieniach dla obcokrajowców, mających jeszcze szerzej otworzyć drzwi dla imigrantów mimo kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Ostatecznie Rządowe Centrum Legislacji zaprezentowało projekt przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

„Projekt rozporządzenia przewiduje zwolnienie z konieczności uzyskania zezwolenia na pracę cudzoziemców posiadających wizę wydaną w celu przyjazdu ze względów humanitarnych, z uwagi na interes państwa lub zobowiązania międzynarodowe” – można z kolei przeczytać w ocenie skutków proponowanych regulacji.

W ten sposób osoby chcące podejmować pracę w Polsce nie będą musiały uzyskiwać wymaganych dotąd zezwoleń. Rząd Mateusza Morawieckiego nie ukrywa nawet, że chodzi głównie o rekrutowanie Białorusinów. Mają oni bowiem „borykać się z gigantycznym kryzysem politycznym”, dlatego rządzący zamierzają sprowadzać do Polski tamtejszych pracowników branży informatycznej i służby zdrowia, a także przedsiębiorców.

Nowe regulacje mają dotyczyć także lekarzy i dentystów. Władze uzasadniają to koniecznością sprostania wyzwaniom związanym z pandemią koronawirusa. Jednocześnie resort rozwoju, pracy i technologii nie uzasadnia, dlaczego nowe zasady mają także obejmować cudzoziemców zatrudnionych w prywatnej służbie domowej przez przedstawicieli dyplomatycznych.

Dodatkowo rządzący przyznają, że w związku ze zmianą zasad dotyczących pozwoleń, nie będą gromadzone dane związane z dotychczasowymi procedurami. Imigranci nie będą objęci przesłankami wydania zezwolenia na pracę w zakresie porównywalności wynagrodzenia w stosunku do prac na podobnym stanowisku, lub podobnego rodzaju na lokalnym rynku pracy.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. koszyk91 17.11.2020 20:06

    A śniadzi inżynierowie też znajdą robotę?
    Może obywatelstwo z automatu za samo przekroczenie granicy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.