Imigracja wpływa negatywnie na poziom edukacji

Opublikowano: 20.03.2016 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 716

Raport szwedzkiej agencji narodowej wskazuje, że obniżenie się poziomu edukacji w tym kraju jest związany z napływem imigrantów, którzy nie znają miejscowego języka. Tacy uczniowie osiągają na ogól dużo gorsze wyniki w szkole.

Szwedzka agencja narodowa postanowiła przedstawić raport, który tłumaczyłby dlaczego od przeprowadzenia pierwszego badania w ramach programu międzynarodowej oceny umiejętności uczniów (PISA) w 2000 r., Szwecja znacząco spadła w klasyfikacji w tym rankingu. Pod koniec 2013 r. szwedzkie szkoły we wszystkich obszarach tego badania, a więc w matematyce, czytaniu i naukach przyrodniczych znalazły się po raz pierwszy w swojej historii poniżej średniej państw OECD. Według autorów raportu na ten temat, wpływ na wyniki szwedzkiej edukacji ma kilka czynników, jednak jednym z najważniejszych jest napływ imigrantów.

Z badań wynika bowiem, że młodzi imigranci uzyskują dużo gorsze wyniki w nauce od swoich rówieśników, bowiem najczęściej nie znają oni języka szwedzkiego. Stąd szkoły mają potrzebować większej liczby nauczycieli, a także tłumaczy.

Na podstawie: dn.se
Autorstwo: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 21.03.2016 09:39

    U nas produkują głąbów i nie trzeba do tego imigrantów. Wystarczy tylko przeładować program, przerabiać go w szkole po łebkach a potem czekać aż dzieci przyjdą po płatne korepetycje. W przeciwnym razie rodzice odrabiają lekcje za dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.