Imam zabronił używania flagi Szwecji

Opublikowano: 20.07.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 889

Imam z meczetu w szwedzkim Malmö zakazał wierzącym muzułmanom używania szwedzkiej flagi narodowej. Przypomniał on, że znajduje się na niej chrześcijański krzyż, będący dla wyznawców islamu symbolem herezji. Ponadto muzułmański duchowny cytując Koran nawołuje wprost do zabijania osób pochodzenia żydowskiego.

Basem Mahmoud jest imamem w meczecie w al-Sahaba w Rosengård, czyli w owianej złą sławą i zdominowanej przez imigrantów dzielnicy Malmö. Swoje kazania wygłasza nie tylko podczas modlitw, lecz również poprzez serwis YouTube. Jego popularność wzrosła znacząco od jesieni ubiegłego roku, gdy treść jego wystąpień znalazła się pod lupą śledczych.

Socjaldemokratyczny dziennik „Expressen” informuje, że jak na razie postępowanie wobec muzułmańskiego duchownego nie przynosi żadnych postępów. Treść wystąpień jest wciąż analizowana przez szwedzką prokuraturę, a policja czeka na jej dalsze instrukcje. Sam Mahmoud dalej głosi natomiast kontrowersyjne treści.

Niedawno imam skrytykował muzułmanów, którzy cieszyli się na ulicach mając ze sobą szwedzką flagę. Według Mahmouda znajduje się na niej chrześcijański krzyż, dlatego wyznawcy islamu powinni trzymać się od niej z daleka. W kazaniu stwierdził on dodatkowo, że chrześcijanie są „doskonałymi heretykami”, a prorok Mahomet „niszczył każdego, u którego widział ten symbol”.

Sporo miejsca Mahmoud poświęca Żydom, którzy w jego opinii mają rządzić światem zachodnim. Dodatkowo imam powołuje się na wersy „Koranu”, nazywając Żydów „potomkami świń i małp”. Z tego zresztą powodu nawoływał on do odbicia Meczetu Al-Aksa w Jerozolimie, nie stroniąc przy tym od pozytywnego przedstawienia skutków zabijania wyznawców judaizmu.

Na podstawie: Expressen.se, Friatider.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Rufi
Użytkownik
Rufi

Cyt.: “Dodatkowo imam powołuje się na wersy „Koranu”, nazywając Żydów „potomkami świń i małp” ”

Imam uwłacza samemu sobie i ubliża części społeczności wyznawców swojej religii. Prawdopodobnie zapomniał, że wielu przedstawicieli jego religii wiążą z Żydami więzy krwi. Wszak przynależą do grupy semickiej. Często w badaniach genetycznych nie sposób odróżnić czy np. ktoś jest Palestyńczykiem czy Żydem.
Nigdy nie potrafiłem zrozumieć dyskryminacji i walk na tle religijnym, czy też zabijania w imię tego, w kogo ktoś wierzy. Niezależnie od przekonań, tradycji i imion jakimi się wyznawcy w wielbieniu posługują.

SZS
Użytkownik
SZS

Od kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca i powstała religia, trwa to do dziś….