Imam zabronił używania flagi Szwecji

Opublikowano: 20.07.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1797

Imam z meczetu w szwedzkim Malmö zakazał wierzącym muzułmanom używania szwedzkiej flagi narodowej. Przypomniał on, że znajduje się na niej chrześcijański krzyż, będący dla wyznawców islamu symbolem herezji. Ponadto muzułmański duchowny cytując Koran nawołuje wprost do zabijania osób pochodzenia żydowskiego.

Basem Mahmoud jest imamem w meczecie w al-Sahaba w Rosengård, czyli w owianej złą sławą i zdominowanej przez imigrantów dzielnicy Malmö. Swoje kazania wygłasza nie tylko podczas modlitw, lecz również poprzez serwis YouTube. Jego popularność wzrosła znacząco od jesieni ubiegłego roku, gdy treść jego wystąpień znalazła się pod lupą śledczych.

Socjaldemokratyczny dziennik „Expressen” informuje, że jak na razie postępowanie wobec muzułmańskiego duchownego nie przynosi żadnych postępów. Treść wystąpień jest wciąż analizowana przez szwedzką prokuraturę, a policja czeka na jej dalsze instrukcje. Sam Mahmoud dalej głosi natomiast kontrowersyjne treści.

Niedawno imam skrytykował muzułmanów, którzy cieszyli się na ulicach mając ze sobą szwedzką flagę. Według Mahmouda znajduje się na niej chrześcijański krzyż, dlatego wyznawcy islamu powinni trzymać się od niej z daleka. W kazaniu stwierdził on dodatkowo, że chrześcijanie są „doskonałymi heretykami”, a prorok Mahomet „niszczył każdego, u którego widział ten symbol”.

Sporo miejsca Mahmoud poświęca Żydom, którzy w jego opinii mają rządzić światem zachodnim. Dodatkowo imam powołuje się na wersy „Koranu”, nazywając Żydów „potomkami świń i małp”. Z tego zresztą powodu nawoływał on do odbicia Meczetu Al-Aksa w Jerozolimie, nie stroniąc przy tym od pozytywnego przedstawienia skutków zabijania wyznawców judaizmu.

Na podstawie: Expressen.se, Friatider.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Rufi 20.07.2021 18:37

  Cyt.: “Dodatkowo imam powołuje się na wersy „Koranu”, nazywając Żydów „potomkami świń i małp” ”

  Imam uwłacza samemu sobie i ubliża części społeczności wyznawców swojej religii. Prawdopodobnie zapomniał, że wielu przedstawicieli jego religii wiążą z Żydami więzy krwi. Wszak przynależą do grupy semickiej. Często w badaniach genetycznych nie sposób odróżnić czy np. ktoś jest Palestyńczykiem czy Żydem.
  Nigdy nie potrafiłem zrozumieć dyskryminacji i walk na tle religijnym, czy też zabijania w imię tego, w kogo ktoś wierzy. Niezależnie od przekonań, tradycji i imion jakimi się wyznawcy w wielbieniu posługują.

 2. SZS 20.07.2021 22:04

  Od kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca i powstała religia, trwa to do dziś….

 3. Tallis Keeton 12.08.2021 10:11

  ich należy izolować i leczyć, bo to chorzy, nieszczesliwi ludzie. jest to, jak mi się zdaje choroba polegająca na nienawiści i strachu wobec wszystkich i wszystkiego, co nie jest uprzednio “zaetykietowane” jako “nasi”. Ta choroba nie szerzy się tylko przez religie, ale także przez “social media”, w których powstają “echo chambers”, które wywalają i przesladują tych, którzy przyszli z innej strony ideowej, pogadać. Te “social media” chyba wlasnie mialy temu służyć, po to je jakies technokracje stworzyły, aby ludzi podzielić, by porobiły się grupki, które nie tolerują odwiedzin z innej grupki 🙂
  poz 🙂
  tal

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.