Imam wzywał do palenia niegorliwych muzułmanów

Opublikowano: 22.08.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 479

Szwajcarska prokuratura postawiła zarzuty imamowi z Etiopii, który wzywał w kazaniu do palenia żywcem miejscowych muzułmanów, którzy odmawiają modlitw.

Imam był związany z meczetem An’Nur w Winterthur, znanym już wcześniej z miejsca działalności islamskich ekstremistów. Według mediów część dżihadystów przed wyjazdem do Syrii zradykalizowała się w tym meczecie.

Kaznodziei postawiono zarzuty nawoływania do przemocy i złamania prawa imigracyjnego, za co prokuratura domaga się 18 miesięcy więzienia i zakazu wjazdu do kraju przez 15 lat. W swoim kazaniu w październiku miał według prokuratury powiedzieć, że „tych, którzy wciąż odmawiają robienia tego [odmawiania modlitwy – przyp. red.] trzeba zabić przez spalenie w ich domach”.

Podejrzewa się to też o wysyłanie plików graficznych z metodami egzekucji, które otrzymał przez sieć społecznościową. W tym roku szwajcarskie służby zidentyfikowały już 500 osób propagujących ekstremistyczne poglądy w sieci.

W lutym w meczecie aresztowano dwie osoby, które chciały pobić muzułmanów informujących o radykalnym kazaniu. Od tej pory meczet pozostaje zamknięty.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: NYTimes.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.