Im więcej szczepień tym więcej zakażeń?

Opublikowano: 22.01.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1586

Zaskakujące informacje dochodzą z Izraela. Kraj będący światowym liderem w ilości „zaszczepionej” przeciw COVID populacji, przeżywa właśnie nagły wzrost ilości zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Konkluzja może być taka, że „szczepionki” nie są tak skuteczne jak zachwalała to firma Pfizer (tak naprawdę nie jest to szczepionka, lecz preparat leczniczy nowego typu – przypis WM).

W Izraelu „zaszczepiono” przeciwko COVID-19 już co trzeciego mieszkańca. To obecnie światowym lider w tej „szczepiennej” gorączce jaka opanowała cały świat. Co ciekawe „wyszczepienie” tak dużej części populacji bynajmniej nie poprawiło sytuacji z COVID-19. Dane są niepokojące, bo w poniedziałek potwierdzono rekordowe 10 051 nowych zakażeń i to pomimo trwającego od 27 grudnia lockdownu. Po raz kolejny udowodniono zatem nieskuteczność i szkodliwość tej metody walki z wirusem. Mimo to władze kolejnych krajów zapowiadają raczej więcej niż mniej lockdownów.

Od momentu gdy rozpoczęto akcję „szczepień”, w Izraelu zmarło aż 15 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych trwającej pandemii – 650 z 4142 chorych. Z jakiegoś powodu w ciągu ostatnich dni to właśnie w Izraelu potwierdzono najwyższą liczbę nowych infekcji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Przedstawiciele izraelskiego ministerstwa zdrowia sugerują, że aż 40 proc. nowych zakażeń zostało spowodowane przez „brytyjski” wariant koronawirusa. Izraelskie władze nie wiążą wzrostu zarażeń ze „szczepieniami”, tylko tłumaczą to zjawisko zjadliwością nowej mutacji SARS-COV-2. Już teraz zapowiada się nową falę infekcji znaną u nas z marketingowej nazwy „trzecia fala”.

W Izraelu ustalono również, że mimo iż ponad 2,2 miliona z 9,3 miliona mieszkańców Izraela otrzymało już pierwszą dawkę „szczepionki”, na tym etapie gwarantuje ona nieco ponad 50 proc. skuteczności według producenta, firmy Pfizer, lub nawet mniej. Niektórzy oceniają jej skuteczność na 30 proc. a inni na 70 proc. ale jak jest naprawdę dowiemy się dopiero po badaniach klinicznych, które z pewnością rozpoczną się w wielu krajach, nie tylko w Izraelu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Brawo oni. Co za skuteczność. Im też pfeizer nie daje gwarancji? Czy też będą mieć od nich mln rekompensaty że tak się spieszą?

Cosmo
Użytkownik

Ah te koszerne szczepionki