Ilu Polaków wciąż ufa rządowi po ujawnieniu afery wizowej?

Opublikowano: 18.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2419

Afera wizowa to najprawdopodobniej jedna z najpoważniejszych afer rządu Prawa i Sprawiedliwości. Widzą to Polacy, którzy nie wierzą już w zapewnienia rządzących, że granice Rzeczypospolitej były odpowiednio chronione.

„Jak ocenia Pan/Pani zapewnienia obecnego rządu, że odpowiednio zabezpiecza granice Polski przed niekontrolowaną migracją i dba o sprawdzenie osób wjeżdżających do Polski?” – pytali polskich obywateli pracownicy sondażowni United Surveys na zlecenie „Wirtualnej Polski”.

Okazuje się, że rządowi wierzy już tylko 39,5 proc. ankietowanych. W tym 18,9 proc. osób stwierdza, że zapewnienia rządzących są „zdecydowanie wiarygodne”, a 20,6 proc. – że „raczej wiarygodne”. 55,5 proc. uczestników badania już rządowi nie wierzy. Wśród tych osób 24,6 proc. osób zaznaczyło odpowiedź „raczej niewiarygodne”, a 30,9 proc. – „zdecydowanie niewiarygodne”. Tylko 4,9 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie.

Przed tygodniem wyszło na jaw, że za rządów PiS dosłownie każdy mógł sobie kupić na boku wizę i tym samym wjechać do Polski. Część z tych osób zostawała nad Wisłą, większość jechała dalej – na Zachód, do Skandynawii lub Stanów Zjednoczonych.

Polskie służby nie miały o tym pojęcia – lub miały, ale ze względu na korzyści nie chciały niczego ujawniać – co jest kompromitujące dla PiS-u. Cały proceder wykryły obce służby i dopiero wtedy nasze zaczęły działać. Ludzie ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, ze Stanisławem Żarynem na czele, tak łatwo tworzący w wielu kwestiach narrację przychylną rządowi, teraz milczą. Ze stołka poleciał jedynie wiceminister Piotr Wawrzyk. PiS uznaje, że to załatwia sprawę i próbuje aferę na wszelkie możliwe sposoby wyciszyć.

Patrząc na sytuację w Polsce i w Europie widać, że problem z migrantami drastycznie się pogłębia. Na Zachodzie „goście” już zmienili życie Europejczyków, szczególnie w kwestii bezpieczeństwa. W Polsce PiS deklaruje, że jest przeciwny masowej imigracji, a w praktyce wydaje mnóstwo wiz przybyszom. KO, Lewica, PSL/Trzecia Droga chcą imigrantów wypuszczać. I tylko Konfederacja jest za zdecydowanymi działaniami powstrzymującymi imigrację do Polski i Europy.

Tymczasem w Wieruszowie (woj. łódzkie) odbyły się w niedzielę prawybory. Wyniki głosowania: Koalicja Obywatelska – 34,08%, Prawo i SPrawiedliwość – 32,32%, Trzecia Droga – 11,94%, Konfederacja – 6,64%, Lewica – 6,35%. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu 5%, ale Polska Jest Jedna była blisko i zdobyła ponad 4%. Frekwencja wyniosła 19,27%.

Autorstwo: SG
Na podstawie: WP.pl, PAP
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rici 18.09.2023 13:44

    Na Bavari partia wspolrzadzace z CSU jest partia “Freie Wähler” czyli “Wolni wyborcy”.
    Przewodniczacym tej parti jest nijaki Ayweinger pelniacy funkcje ministra gospodarki w rzadzie. Cos chyba musial sobie zaszkodzic – podejrzewam ze pejsatym, bo jakies 3 tygodnie temu rozpoczela sie na niego nagonka w ogolnych mediach, o to ze bedac nastolatkiem w szkole rozprowadzal ulotki antysemickie. Po tygodniu nagonki na niego ucichlo wszystko, poniewaz okazalo sie ze ta nagonka przyspozyla mu i jego partii popularnosci, w ciagu tygodnia poparcie wzroslo o ponad 5 %.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.