Ile wydają posłowie na podróże samolotami?

Opublikowano: 26.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1239

Od początku IX kadencji Sejmu, posłowie wykonali 16 323 połączeń lotniczych, za które podatnicy zapłacili 9 693 708,93 zł. Rekordziści to Sławomir Nitras i Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej.

Jak wynika z danych opublikowanych przez “Super Express”, posłowie chętnie korzystają z darmowych lotów po kraju. Od początku bieżącej, IX kadencji, Sejmu, posłowie wykonali 12 323 połączenia krajowe, które w sumie kosztowały podatników 9 693 708,93 zł.

Najczęściej w zestawieniu przedstawionym przez “SE” lata przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski, który w ciągu 955 dni wykonał 273 loty, wydając 159 894 zł. Polityk nie chciał komentować skąd tak częsta potrzeba latania.

Drugi na liście jest również poseł KO Sławomir Nitras, który na 262 loty wydał 155 tys. zł. W rozmowie z dziennikiem polityk krótko skomentował ten wydatek. “Ja mieszkam w Szczecinie. Do widzenia” – przekazał Sławomir Nitras, rzucając słuchawką.

Również często, średnio raz na pięć dni, co dało łącznie 197 lotów, podróżuje wiceminister środowiska Edward Siarka z Solidarnej Polski. Kosztowały one łącznie 116,5 tys. zł. “No to, wie pan… myślę, że latam tyle, ile trzeba. A co to ma za znaczenie? Może sobie pan przejść między Krakowem a Warszawą pieszo, nie ma problemu” – zaznaczył wiceminister środowiska Edward Siarka.

Kolejny rekordzistą jest pochodzący z Łańcuta poseł PiS Kazimierz Gołojuch, który odbył 196 lotów za 116 tys. zł. Polityk zapytany o te podróże wprost przyznaje, że woli latać niż jechać komunikacją naziemną z powodu wygody.

“Po pierwsze, mieszkam od lotniska bardzo blisko. Proszę popatrzeć, ile trwa połączenie kolejowe Rzeszów–Kraków–Warszawa. Kiedyś, jak będzie elektryfikacja połączenia kolejowego Rzeszów–Kolbuszowa–Sandomierz–Osice, to nie trzeba będzie korzystać z samolotu. 2,5 godziny i będę w Warszawie” – tłumaczył dziennikarzom poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Gołojuch.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Źródło: MediaNarodowe.com

10

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jefferson 26.08.2022 11:52

    Nie powinniśmy mieć pretensji. Tak ważna i owocna posługa dla narodu nie powinna być tak drobiazgowo rozliczana. W końcu wszystko po to, by żyło się lepiej. I się żyje… a nie, czekaj…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.