Ile przemytnicy zarabiają na nielegalnych imigrantach?

Opublikowano: 24.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1395

Nawet 700 tysięcy funtów mogą zarobić przestępcy, którzy zajmują się nielegalnym procederem szmuglowania imigrantów przez Kanał La Manche. Jak widać żerowanie na ludzkiej tragedii i desperacji pozostaje bardzo opłacalne…

700 tysięcy funtów – o takiej właśnie kwocie za jednorazowy przerzut nielegalnych imigrantów mówi Laurent Hurst z francuskiej policji, na którego słowo powołuje się brytyjski tabloid “The Sun”. “Dla przestępców ten biznes jest wart o wiele więcej niż przemyt narkotyków” – cytujemy Hursta za znaną bulwarówką. “Nakłady są bardzo małe, wystarczy przyzwoita łódź i to w zasadzie wszystko. Następnie wypełniasz ją30 lub nawet 40 osobami, czasem ta liczba jest jeszcze większa, i pobierasz od nich 20 000 euro opłaty. To prawie milion euro, a jeśli jesteś hojny, to możesz im jeszcze zaoferować kamizelki ratunkowe” – komentował Hurst.

Zyski z tego nielegalnego procederu, w którym na szali znajduje się ludzkie życie, są po prostu olbrzymie i przestępcy bez względu na działania władz brytyjskich i francuskich są gotowi podjąć ryzyko. Tysiące ludzi z powodzeniem przekroczyło granice pomimo wspólnych wysiłków brytyjskich i francuskich służb bezpieczeństwa granicznych, aby rozprawić się z tymi praktykami. Home Office przekazało 51 milionów funtów władzom w Calais w celu zabezpieczenia granicy w tym roku. 30 milionów zostało na ten cel przeznaczone w 2020 roku.

Jak podaje serwis “Metro” w minioną sobotę setki ludzie pokonało zdradzieckie wody dzielące kontynent europejski od Wysp Brytyjskich. Oficjalnie Home Office nie potwierdziło jak wielu osobom udało się dotrzeć do Wielkiej Brytanii. Wydano jedynie lakoniczny komunikat dotyczący tego, że “sytuacja została opanowana” w odniesieniu do wydarzeń, które miały miejsce niemal dwie doby temu.

Świadkowie twierdzą, że widzieli około 600 osób u wybrzeży hrabstwa Kent. Jeśli to prawda to mamy do czynienia z rekordową ilością imigrantów, którzy w ciągu jednego dnia dostali się do UK. Przypomnijmy, 12 sierpnia 2021 roku według oficjalnych danych przez Kanał La Manche przedostało się 592 osoby, a kolejne 160 zostało uratowanych przez francuskie załogi.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.