Ile Niemcy wydali na misje wojskowe za granicą?

Opublikowano: 27.08.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 542

Zagraniczne misje Bundeswehry kosztowały niemiecki budżet od 1992 roku prawie 21 miliardów euro, poinformowała agencja DPA, powołując się na Ministerstwo Obrony Niemiec.

Od 1991 roku w 52 misjach zagranicznych udział wzięło około 410 tysięcy niemieckich wojskowych, 108 osób zginęło, z czego 37 podczas ataków terrorystycznych i walk. Takie dane, według informacji DPA, zawarte są w odpowiedzi rządu Niemiec na zapytanie frakcji partii Die Linke w Bundestagu.

Jak głosi oświadczenie wiceszefowej Die Linke w Bundestagu Sabiny Zimermann, „zagraniczne misje Bundeswehry nie tylko kosztują majątek, ale wielu żołnierzy zapłaciło za nie życiem”, dlatego Bundeswehra „powinna zostać przywrócona swoim początkowym celom, takim jak armia obronna i powinna opuścić zagraniczne misje” – cytuje DPA.

Pod koniec lipca dwóch niemieckich żołnierzy zginęło w katastrofie śmigłowca w Mali. Brali udział w misji pokojowej ONZ.

Zdjęcie: 7th Army Training Command (CC 2.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.