I trzeba było żyć

Opublikowano: 24.04.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 452

Jedną z bohaterek audycji jest Agnieszka Fedorowicz, która pisze doktorat na temat losów kobiet, więźniarek z Ravensbruck. Poznaje je, rozmawia z nimi, dowiaduje się jak obóz i eksperymenty na nich prowadzone przez nazistów wpłynęły na ich późniejsze losy i, jak żyją z tym dzisiaj. Powstają też fascynujące zdjęcia więźniarek autorstwa Moniki Bajkowskiej, gdzie na ich twarzach widać mimo upływu lat, co przeżyły i nadal przeżywają. Wszystkie te wydarzenia łączyły się z otwarciem wystawy we końcu września 2010 roku pod hasłem „I trzeba było żyć. Kobiety w KL Revensbruck” w Muzeum pod Zegarem w Lublinie, na którą przybyły więźniarki z Warszawy i Lublina. Wystawę zorganizowano w 65. rocznicę wyzwolenia obozu i pierwszego transportu więźniarek z Lublina w 1941 roku.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.