Udany test lewitującego pojazdu Hyperloop

Opublikowano: 15.07.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 225

Przedstawiciele Hyperloop One informują o pomyślnym zakończeniu pierwszego testu pojazdu poruszającego się w próżni. Testowane sanki lewitowały przez 5,3 sekundy, osiągnęły przyspieszenie dochodzące do 2G i rozpędziły się do około 113 kilometrów na godzinę.

Hyperloop One ma zrealizować wizję Elona Muska, który zarysował pomysł systemu transportu poruszającego się z prędkością ponad 1100 km/h w środowisku pozbawionym oporów. Stąd wykorzystanie magnetycznej lewitacji i tub o obniżonym ciśnieniu. Sam Musk stwierdził, że nie ma czasu zajmować sią tym pomysłem, jednak firma SpaceX zorganizowała zawody, w ramach których prezentowano różne rozwiązania takiego systemu transportowego.

Hyperloop One to firma, o której jest najgłośniej. Przedsiębiorstwo zdobyło dofinansowanie od znanych firm transportowych. Przedsiębiorstwo wybudowało tor testowy w Nevadzie i w 2016 roku przeprowadziło pierwsze testy na otwartej przestrzeni. Później dobudowano tubę próżniową i w bieżącym roku rozpoczęto kolejne testy. Próbny tor ma 500 metrów długości.

Faza pierwsza testów w próżni rozpoczęła się w 12 maja. Rzecznik prasowy firmy powiedział, że przedsiębiorstwo rozpoczyna teraz II fazę testów, w ramach której sanki mają zostać rozpędzone do 400 km/h. “Hyperloop One przetestowała wszystkie składniki systemu, w tym wysoce wydajny silnik, system magnetycznej lewitacji, hamulce elektromagnetyczne, pompę próżniową i wiele innych elementów. Dowiedliśmy, że wszystko działa jak należy” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Przedsiębiorstwo zaprezentowało też testowy pojazd, który będzie chciało z czasem wykorzystać do rozwoju swojej technologii. Firma zapowiada, że rozpocznie II fazę testów gdy tylko wydłuży tor badawczy.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: ArsTechnica.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o