Hotelarze z wielkim sercem

Opublikowano: 27.01.2013 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Portugalscy hotelarze oddają łóżka ubogim. Udział w akcji „1 Materac, 1 Serce” zadeklarowało już ponad pół tysiąca placówek hotelowych.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, głównym odbiorcą hotelowych łóżek i materaców będzie organizacja charytatywna Portugalska Unia Miłosierdzia, która następnie ma przekazywać je osobom potrzebującym. Inicjatorzy niecodziennej kampanii zapowiadają gotowość do współpracy także z innymi pozarządowymi organizacjami społecznymi.

„W pierwszej kolejności akcją zostaną objęte najpopularniejsze regiony turystyczne Portugalii, takie jak Algarve, aglomeracja lizbońska oraz centrum kraju. Chcemy poprzez naszą kampanię pokazać, że trudna sytuacja wielu ubogich rodzin nie jest nam obojętna i że solidaryzujemy się z Portugalczykami w potrzebie” – powiedział Miguel Judice, przewodniczący Portugalskiego Stowarzyszenia Hoteli (AHP).

Inicjatywa dzielenia się z ubogimi hotelowymi łóżkami spotkała się wśród portugalskich przedsiębiorców z dużym entuzjazmem. Władze AHP zapowiedziały, że większość członków stowarzyszenia pozytywnie ustosunkowała się do pomysłu rozszerzenia akcji o inne akcesoria hotelowe, takie jak ręczniki, szlafroki, koce, pościel oraz meble. „Przekażemy potrzebującym używane wyposażenie hotelowe, lecz nie zamierzamy dzielić się z nimi zużytymi materiałami. Rzeczy skierowane do ubogich będą w dobrym stanie” – zapewnił Judice.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Ostatnio parę razy jechałem z Lizbony do Badajoz w Hiszpanii.Ilość ludzi mieszkająca w domkach z palet pod Lizboną jest okrutnie duza,to już prawie dzielnice.Prowizoryczne domki kryte czym popadnie,szok.Bieda i skrajna nędza.Najlepsze jednak jest to,że niektóre domy oddalone od miast ogrodzone są jak w Oświęcimiu drutem kolczasym,tak też ogrodzone widziałem niektóre pola uprawne od drogi i szklarnie czy tunele foliowe.Nie pytajcie czy są pod prądem i po co to wszystko,pomyślcie co tam się dzieje.

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

kudłaty72
Takie obrazki już niedługo zobaczymy u nas. Szczególnie w małych miasteczkach, gdzie zwyczajnie nie ma gdzie pracować, gdzie realne bezrobocie (nie to liczone oficjalnymi metodami) przekroczyło 50%, gdzie ludzie stracili nawet nadzieję…

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

@Aaron Schwartzkopf chciałbym żebyś się mylił ale wiem,że masz rację.

pasanger8
Użytkownik

Jeśli chcemy zostać obywatelami we własnym kraju to musimy sobie wywalczyć 8-godzinny dzień pracy by mieć siłę być obywatelami i rzeczywistymi tego kraju gospodarzami.
http://www.youtube.com/watch?v=y0CmvW4ewbE
Tyle demokracji ile redystrybucji w PKB.
Ale nie ma nic za darmo wolność od przemocy ekonomicznej musimy sobie wspólnie wywalczyć.

bXXs
Użytkownik
bXXs

“Hotelarze” to kapitał zagraniczny, maskują problem NIEROZWIĄZUJĄCY NICZEGO!!!
Ludzie potrzebują PRACY i wolności od ZAGRANICZNYCH bandytów a nie pi@£%%%$nych Ręczników!

To samo w Polsce.

Polacy mogą produkować, wytwarzać, serwować usługi w zakresie lokalnym… wystarczy zablokować BUBLE produkowane w Chinach, zabronić dostarczania produktów, które po roku staja się śmieciami by zrobić miejsce na nowe śmieci…
Zwolnic z podatkow TAK jak zwalniaja z podatkow Korporacje!!!
W Polsce naprawiano sprzęty, ubrania… teraz się wyrzuca i kupuje…ziemia tego nie wytrzyma.
Bezrobocie jest systematycznie WPROWADZANE a nie pojawia się przypadkowo. Ludzie maja skomleć i walczyć o przetrwanie by można było ich ru***^

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

@bXXs dokładnie tak jak piszesz,wszystko jest zaplanowane i z chirurgiczną precyzja wprowadzana w życie fundując ludziom coraz to nowe problemy.