Hotel dla imigrantów koszmarem wrocławian

Opublikowano: 14.12.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1928

Dom na jednej z posesji we Wrocławiu został zamieniony w hotel dla imigrantów, pochodzących przede wszystkim z Ukrainy. Jak informuje „Gazeta Wrocławska” stał się on koszmarem dla okolicznych mieszkańców, skarżących się na pogorszenie się bezpieczeństwa w okolicy oraz na libacje i awantury wszczynane przez cudzoziemców pracujących w Polsce.

Obiekt na jednym z działek w Muchoborze Małym został zaadaptowany w marcu ubiegłego roku na nieformalny hotel, który udostępniany jest zagranicznym pracownikom, w tym przede wszystkim ukraińskim obywatelom. Zazwyczaj dom zamieszkiwany jest przez 25-30 osób, a według informacji lokalnej gazety już niedługo może ich być jeszcze więcej, bo ma on zostać rozbudowany.

Jednak już teraz stał się on koszmarem dla okolicznych mieszkańców. Tak duża liczba przebywających w domu będącym de facto hotelem pracowniczym, stworzyło problem braku miejsc na śmieci, brakiem miejsc parkingowych oraz zastawianiem z tego ostatniego powodu wjazdów do posesji znajdujących się w sąsiedztwie tego obiektu. Ponadto z niesprawnych samochodów należących do obcokrajowców wyciekać mają płyny eksploatacyjne.

Przede wszystkim mieszkańcy ulicy Białostockiej we Wrocławiu obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Wieczorami są oni zaczepiani przez pijanych ludzi nie mówiących w języku polskim, a we wspomnianym domu i w jego okolicach ma dochodzić do częstych nieporozumień między Ukraińcami a Gruzinami. Ponadto spokój polskich mieszkańców mącony jest w nocy przez głośne imprezy oraz libacje alkoholowe.

Wrocławianie zgłaszają wyżej wspomniane problemy do służb, lecz te podczas dotychczasowych kontroli nie wykazały większych nieprawidłowości. Strażnicy miejscy i policjanci mieli jedynie przeprowadzić rozmowy prewencyjne z najemcami wspomnianego domu, a także ukarać ich nielicznymi mandatami. „Gazeta Wrocławska” zauważa, że służby najczęściej patrolują tę okolice w godzinach przedpołudniowych, gdy imigranci znajdują się w pracy.

Na podstawie: GazetaWroclawska.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ZIWK 14.12.2019 18:49

    Wystarczy tylko zmienić lokalizację i mamy artykuł z niemieckiej/holenderskiej/hiszpańskiej gazety – krytykującej obecność Polaków….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.