Honorowe zabójstwa na ogół nie wychodzą na jaw

Opublikowano: 18.04.2014 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 429

W Anglii nie zgłasza się „honorowych” zabójstw ani przymusowych małżeństw, ponieważ obywatele boją się oskarżeń o rasizm.

Przemoc na tle honorowym to rodzaj przemocy domowej, która ma miejsce, kiedy ofiara, najczęściej kobieta, zostaje ukarana, bardzo często przez członków rodziny, gdy przyniesie rodzinie wstyd.

Claire Phillipson z organizacji Wearside Women in Need (Kobiety Wearside w potrzebie) przyznaje, że chociaż liczba osób zgłaszających się do niej po pomoc jest alarmująca, bardziej martwi ją liczba tych, które się nie zgłaszają. „Nie mam wątpliwości, że w całej Północno-Wschodniej Anglii pierwsze, drugie i trzecie pokolenie młodych Angielek zmuszane jest do małżeństw”, mówi Phillipson. „Szkoły i lokalne społeczności milczą na ten temat, obawiając się oskarżeń o rasizm i islamofobię – dodaje – i nie do końca zdają sobie sprawę, gdzie należy postawić granicę pomiędzy kulturą, religią i prawami człowieka”.

Według organizacji Domestic Violence London, nie tylko mężczyźni są sprawcami przemocy – czasami pomagają im lub ich podburzają kobiety z rodziny. Czasami do zadania przemocy wybiera się młodszych członków rodziny, dla ochrony tych starszych przed odpowiedzialnością prawną. Czasem zatrudnia się zawodowych zabójców lub chętnych na łatwy zarobek.

Jedna z kobiet w wywiadzie dla ITV wyjaśniła, że wysłano ją z Pakistanu do Wielkiej Brytanii by poślubiła mężczyznę o wiele starszego od niej. „Rodzina powiedziała mi, że mnie zabiją, zastrzelą mnie, ale jeśli pojadę, to się nie stanie. Kiedy się sprzeciwiałam, mój brat z siostrą próbowali mnie zmusić do dotknięcia gniazdka elektrycznego mokrymi dłońmi, żeby porazić mnie prądem i sprawić, by wyglądało to na wypadek”, relacjonuje kobieta.

Według zajmującego się pomocą dla ofiar Halo Project (www.haloproject.org.uk) w Wielkiej Brytanii zgłasza się około dwunastu zabójstw na tle honorowym rocznie.

Nie wlicza się w to osób wywożonych z kraju, których miejsce pobytu jest nieznane. Spośród 5000 zabójstw „honorowych” zdarzających się na świecie każdego roku, tysiąc ma miejsce w Indiach i drugie tyle w Pakistanie, według danych międzynarodowego ośrodka Honour Based Violence Awareness (HBVA).

Autor: ND
Na podstawie: www.ibtimes.co.uk
Źródło: Euroislam


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. eLJot 18.04.2014 11:42

  Rasistowski artykuł. Oni nie zabijają, po prostu dają możliwość zmazania plamy na honorze.

 2. accidentalprotege 18.04.2014 15:04

  Niestety, dominującą w Europie, bazwzgledna Religia Praw Człowieka, doprowadziła do absurdu: protestujemy przeciwko temu, co robią u siebie, przymykajac oczy, gdy robią to u nas.

  “próbowali mnie zmusić do dotknięcia gniazdka elektrycznego mokrymi dłońmi, żeby porazić mnie prądem i sprawić, by wyglądało to na wypadek”

  Swoją drogą, co za nieudolna próba sfingowania wypadku.
  Możliwe tylko u ciapatych, z poziomem inteligencji technicznej siedmiolatka.

 3. Komzar 18.04.2014 15:47

  Jaki rozumek taka religia.

 4. eLJot 18.04.2014 16:27

  Komzarze, raczej odwrotnie, religia warunkuje rozumek. Jak się uczy od dziecka i nie ma porównania, to z biegiem czasu, nawet gdyby o inne możliwości się potknąć, to najprawdopodobniej taki delikwent wstanie, otrzepie się i jakby nigdy nic pójdzie dalej.

 5. Komzar 18.04.2014 23:21

  Pewnie to troszkę rozważania w stylu co było pierwsze, jajko czy kura? Jednak pamiętaj, że jak do tej pory wielu było wychowanych w różnych religiach a potem się z tego otrząsnęli bo mieli troszkę rozumku.
  Wiem, że nie chce się w to wierzyć bo z tego płynie jednoznaczny wniosek, że większość ludzi na ziemi jest mówiąc delikatnie prymitywna skoro tak ważne są dla nich te przygłupie, wewnętrznie sprzeczne, religie. Trzeba jednak stanąć twarzą w twarz z prawdą. 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.