Home Office przetrzymuje ofiary tortur w “areszcie”!

Opublikowano: 18.03.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 895

Inspektorzy twierdzą, że brytyjski Home Office przetrzymuje ofiary, które były wcześniej poddawane torturom oraz osoby z problemami psychicznymi w “aresztach”.

W Harmondsworth Immigration Removal Centre (IRC) niedaleko Heathrow przetrzymywana jest duża liczba osób z problemami psychicznymi. Warunki w jakich się to odbywa są bardzo zbliżone do warunków więziennych, twierdzą inspektorzy kontrolujący tą placówkę.

W raporcie sporządzonym przez inspektorów można przeczytać, że w większości przypadków Home Office wiedział i zdawał sobie sprawę z tego, że dane osoby były ofiarami tortur, ale podtrzymywał swoją decyzję dotyczącą umieszczenia ich w miejscach odosobnienia przypominających bardziej więzienie czy areszt. Dotyczyło to także osób ze stresem pourazowym oraz z innymi poważnymi chorobami psychicznymi.

Co ciekawe raport ujrzał światło dziennie kilka miesięcy po tym jak sąd najwyższy uznał, że rządowa polityka dotycząca ofiar poddanych torturom jest niezgodna z prawem i orzekł, że osoby takie były błędnie zamykane w ośrodkach dla azylantów. Nie pomogły nawet dowody potwierdzające fakt, że osoby takie były torturowane.

Szef inspektorów więziennych, Peter Clarke powiedział, że w miejscach takich istnieje “duża potrzeba” pomocy psychiatrycznej oraz, że tylko jedna trzecia osób podlega według urzędników z Home Office pod politykę “adult at risks”.

Clarke powiedział, że zdarzały się przypadki rażącego naruszenia przepisów. Przede wszystkim niektóre osoby były trzymane przez zbyt długi czas. 23 osoby były trzymane ponad rok, a jeden z mężczyzn przebywał w ośrodku ponad 4 lata, co według niego jest “nieakceptowalne”.

Inspektorzy sprawdzili także warunki sanitarne w ośrodkach. Stwierdzili, że w wielu z nich na porządku dziennym było występowanie pluskiew, pomimo tego, że w 2016 roku inspektorzy poruszali temat higieny w takich ośrodkach. Stwierdzili oni także występowanie myszy. Wiele ośrodków było też po prostu brudnych i zaniedbanych. Stwierdzono brudne pokoje, prysznice oraz łazienki.

Stwierdzono także, że 29 proc. osób przebywających w ośrodkach powinno mieć wolny czas wypełniony jakąś aktywnością podczas, gdy wiele centrów opisali jako “miejsca z poczuciem bezsensowności oraz znudzenia”.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.