Holland nakręciła antypolski film „z miłości do Polski”

Opublikowano: 26.09.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2396

Agnieszka Holland, reżyserka „Zielonej granicy”, twierdzi, że jej kontrowersyjny film powstał z jej miłości do Polski. Znając jej dotychczasowe wypowiedzi o Polsce, trudno nawet w to wątpić.

Kino Świat, dystrybutor filmu Agnieszki Holland pt. „Zielona granica”, poinformowało, że produkcję przez weekend obejrzało w kinach 137 435 widzów. To najlepsze otwarcie, jeśli chodzi o polskie filmy, w 2023 roku. Najwidoczniej kontrowersja jest najlepszą reklamą.

„Mój film jest naprawdę uczciwym filmem prawdziwej patriotki. To znaczy, zrobiłam go z miłości do Polski. I z poczucia, że nasz kraj ma różne twarze. Ale ta twarz, z której ja jestem dumna i z której większość współobywateli jest dumnych, to jest twarz, którą zobaczyliśmy na polsko-ukraińskiej granicy pod koniec lutego 2022 r. Po prostu nas, Polaków, stać na humanizm, stać nas na człowieczeństwo, na solidarność, na współczucie, na empatię, na to, żeby podzielić się zasobami, które mamy. I to jest dla mnie Polska” – tłumaczyła reżyser Agnieszka Holland, która w poniedziałek była gościem w programie „Kropka nad i” na antenie TVN24.

Według Holland zarówno Polska, jak i Unia Europejska, wpadły w pułapkę Alaksandra Łukaszenki. „Odpowiedzią było kłamstwo, strach i gwałt, pushbacki, które są nielegalne z punktu widzenia każdego prawa” – stwierdziła.

Film Holland opowiada o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej, jednak z tego, co możemy przeczytać w internecie, twórcy przedstawiają w nim antypolską perspektywę i atakują polską Straż Graniczną.

Na granicy z Białorusią od 2021 roku trwa kryzys wywołany celowym działaniem reżimu Alaksandra Łukaszenki, który zwozi tam migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Migranci sądzą, że jadą do bogatych państw UE, jak np. Niemcy. Na miejscu szczuje się ich przeciw Polsce i nakłania do przekraczania granicy w niedozwolonych miejscach. Mińsk chce w ten sposób wywołać destabilizację w Polsce oraz uderzyć w obraz Polski za granicą.

Od 2021 roku na granicy z Białorusią miało zginąć ok. 50. osób (choć niektóre media, które nie weryfikują informacji podsuwanych im przez białoruską propagandę, mówią nawet o kilkuset ofiarach). Mińscy propagandyści twierdzą, że polscy żołnierze i Straż Graniczna znęcają się nad migrantami, a nawet dokonują masowych mordów w lasach na granicy. W rzeczywistości jednak pogranicznicy, broniąc granicy, zapobiegają tragediom – dotychczas wszystkie zgony wynikały właśnie z prób przekraczania tzw. „zielonej granicy” (m.in. utonięcia).

Autorstwo: SG
Na podstawie: TVN24
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Dandi1981 26.09.2023 09:57

    Przedewszystkim sucz wyglada jak rasowa niemka , nakrecila to zeby postawic polakow w zlym swietle zeby ich znienawidzono latwiej bedzie ich obwinic za polityke niemiec otwartych drzwi , powiedza ze to przez polske ta migracja w niemczech .

  2. Stanlley 26.09.2023 13:06

    Ona to jest jak te całe USA – strzelają z miłości, w imię demokracji!

  3. agama 26.09.2023 20:21

    Ciekawe ile osób krytykujących obejrzało ten film

  4. MasaKalambura 26.09.2023 21:58

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.