Holendrzy się starzeją. „Zjadają” ich imigranci

Opublikowano: 15.04.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 903

Do 2050 roku więcej niż jedna trzecia mieszkańców Niderlandów będzie imigrantami. To głównie efekt starzenia się tamtejszego społeczeństwa, bo w tym samym czasie populacja osób mających co najmniej 80 lat zwiększy się trzykrotnie. Zdaniem Holenderskiego Instytutu Demograficznego, imigranci i kobiety muszą z tego powodu więcej i dłużej pracować.

Symulacje rozwoju sytuacji demograficznej przeprowadziły wspólnie Holenderski Instytut Demograficzny oraz Niderlandzki Urząd Statystyczny. Z ich prognoz wynika, że w 2050 roku osoby przekraczające wiek 80 lat będą stanowiły grupę blisko trzech milionów osób. Tym samym w ciągu najbliższych trzech dekad ich odsetek zwiększy się trzykrotnie.

Będzie także coraz więcej imigrantów. Osoby obcego pochodzenia mogą w 2050 roku stanowić nawet 35-40 proc. całej populacji Holandii. Już w tej chwili jest ich blisko 4,,2 miliona, czyli około 24 proc. holenderskiego społeczeństwa.

W tym samym czasie cały czas topnieć będzie liczba osób pracujących. Obecny udział pracowników spadnie z 46 do 41-44 proc. we wspomnianym 2050 roku. Z tego powodu analitycy zalecają, aby imigranci i kobiety pracowały więcej i dłużej, podobnie zresztą jak sami seniorzy. W tym celu zaleca się opłacanie przez państwo placówek opiekuńczych dla dzieci.

Na podstawie: Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o