Holenderska policja uczy orły łapania dronów

Opublikowano: 09.02.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 698

Holenderskie służby porządkowe wspólnie ze spółką Guard From Above uruchomiły program szkoleniowy dla orłów, po którym ptaki będą mogły łapać quadrocoptery – podaje “The Verge”.

Okazało się, że drapieżniki są w stanie rywalizować z latającymi robotami. Na nagraniu, przedstawiającym zdolności orłów do łapania dronów widać, jak ptak unieruchamia urządzenie umiejętnym chwytem za śmigła. W myśl entuzjastów orły będą w stanie łapać wrogie drony i przemieszczać je do bezpiecznego miejsca. Tym niemniej nie wiadomo, na ile ta procedura jest bezpieczna dla ptaków.

Praca nad urządzeniami, będącymi w stanie zestrzelić lub unieruchomić niepożądany dron, idzie pełną parą. Karabin Battelle’s Drone Defender skierowanym sygnałem fal radiowych nie pozwala dronowi na odbiór poleceń operatora i miękko sprowadza go na ziemię. Kolejnym sposobem na wyłączenie quadrocoptera jest jego złapanie przez inny quadrocopter.

Wcześniej poinformowano, że do walki z podmoskiewskimi kłusownikami wysłano quadrocoptery. „Drapieżniki nie powinny pojawiać się w zamieszkałych miejscowościach — co, jeśli wyląduje na wózku z dzieckiem w środku lub pogoni psa?” — mówi Jemima Parry-Jones, dyrektorka Międzynarodowego Centrum Ptaków Drapieżnych. „Oczywiście, orłom nie można pozwalać na polowanie, przecież orzeł ma wystarczająco dużo sił, aby odciąć człowiekowi palec” — mówi Jemima Parry-Jones. „Poza tym, dla samych ptaków lot w pobliżu drona z obracającymi się śmigłami jest bardzo niebezpieczny” — dodała dyrektorka.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BrutulloF1 09.02.2016 11:51

    Nie łatwiej po prostu zestrzelić ze śrutówki?

  2. Prometeusz 09.02.2016 22:31

    @1:
    Hahah… Dobrze wiedziec, ze nie jestem sam 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.