Holandia zmieniła nazwę na Niderlandy

Opublikowano: 02.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2523

Nazwa „Holandia” od 1 stycznia 2020 roku przestała oficjalnie istnieć. Teraz powinno używać się nazwy „Niderlandy” – poinformowało radio NOS.

Teraz instytucje publiczne, urzędy, uczelnie, prywatne firmy muszą używać jedynie nazwy „Niderlandy”. Rząd Niderlandów uznał, że „Holandia” kojarzy się z prostytucją i legalnymi narkotykami. Władze twierdzą, że ta zmiana doprowadzi do redystrybucji ruchu turystycznego, ponieważ dziś większość obcokrajowców odwiedza historyczną Holandię – Amsterdam, Haarlem i Hagę – i te miasta nie są w stanie poradzić sobie z napływem turystów.

Zmiana nazwy będzie kosztować budżet kraju 200 tysięcy euro.

Wcześniej pojawiła się wiadomość, że władze Amsterdamu chcą zrezygnować z używania terminu „Dzielnica Czerwonych Latarni”. Nazwa ta zniknie z przestrzeni publicznej – zostanie zastąpiona historyczną nazwą dzielnicy „De Wallen” lub „centrum miasta”.

Z kolei Krajowa Rada Turystyki ma nadzieję, że turyści zaczną odwiedzać niestandardowe kierunki w Niderlandach, bo tak popularne miejsca jak Amsterdam, Keukenhof czy Lisse już ucierpiały w wyniku nadmiernego zainteresowania.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Flibusta 02.01.2020 15:12

    Hi…hi… “na początku było Słowo…”. I od razu widać że nazwa ma znaczenie i słowo jest ważne. A tak wiele się obecnie robi, aby odebrać różnym słowom ich dotychczasowe znaczenie i skręcić w inną stronę. Z pewnością nie bez powodu…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.