Holandia zmieniła nazwę na Niderlandy

Opublikowano: 02.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1687

Nazwa „Holandia” od 1 stycznia 2020 roku przestała oficjalnie istnieć. Teraz powinno używać się nazwy „Niderlandy” – poinformowało radio NOS.

Teraz instytucje publiczne, urzędy, uczelnie, prywatne firmy muszą używać jedynie nazwy „Niderlandy”. Rząd Niderlandów uznał, że „Holandia” kojarzy się z prostytucją i legalnymi narkotykami. Władze twierdzą, że ta zmiana doprowadzi do redystrybucji ruchu turystycznego, ponieważ dziś większość obcokrajowców odwiedza historyczną Holandię – Amsterdam, Haarlem i Hagę – i te miasta nie są w stanie poradzić sobie z napływem turystów.

Zmiana nazwy będzie kosztować budżet kraju 200 tysięcy euro.

Wcześniej pojawiła się wiadomość, że władze Amsterdamu chcą zrezygnować z używania terminu „Dzielnica Czerwonych Latarni”. Nazwa ta zniknie z przestrzeni publicznej – zostanie zastąpiona historyczną nazwą dzielnicy „De Wallen” lub „centrum miasta”.

Z kolei Krajowa Rada Turystyki ma nadzieję, że turyści zaczną odwiedzać niestandardowe kierunki w Niderlandach, bo tak popularne miejsca jak Amsterdam, Keukenhof czy Lisse już ucierpiały w wyniku nadmiernego zainteresowania.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,25 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Flibusta
Użytkownik
Flibusta

Hi…hi… “na początku było Słowo…”. I od razu widać że nazwa ma znaczenie i słowo jest ważne. A tak wiele się obecnie robi, aby odebrać różnym słowom ich dotychczasowe znaczenie i skręcić w inną stronę. Z pewnością nie bez powodu…