Hiszpania potępia „zaplanowane ludobójstwo” w Gazie

Opublikowano: 17.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2354

W oświadczeniu opublikowanym w formie wideo na „X”, hiszpańska minister praw socjalnych Ione Belarra wyraziła poważne zaniepokojenie sytuacją w Strefie Gazy, mówiąc, że państwo Izrael jest zaangażowane w to, co nazywa zaplanowanym ludobójstwem.

Minister uważa, że działania te pozostawiły setki tysięcy ludzi bez dostępu do podstawowych środków, takich jak elektryczność, żywność i woda. Ponadto podkreśliła, że bombardowanie ludności cywilnej jest formą zbiorowej kary, którą uważa za wyraźne naruszenie prawa międzynarodowego i potencjalne zbrodnie wojenne.

Belarra podniosła również zarzut, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska nie reagują na trwającą wojnę w sposób neutralny. Twierdzi, że jest wręcz przeciwnie, wspierają politykę Izraela, która jej zdaniem ma znamiona apartheidu i okupacji. „Jako rząd hiszpański, domagamy się postawienia Benjamina Netanjahu przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym za zbrodnie wojenne” – dodała.

Belarra wezwała również w sposób zdecydowany do ponownego otwarcia korytarzy humanitarnych prowadzących do Strefy Gazy, podkreślając, że UE nie powinna być współwinna zbrodni wojennych, pośrednio odnosząc się do premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Następnie zachęciła hiszpańskich obywateli do demonstrowania na ulicach, prosząc rząd w Madrycie o odcięcie się od jednoznacznego wsparcia, jakie Stany Zjednoczone oferują Izraelowi.

Źródło zagraniczne: NewsAcademy.it
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 17.10.2023 22:53

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.