Hiszpania ogłasza dziesięciodniową żałobę

Opublikowano: 24.05.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 297

Żałoba po ofiarach epidemii koronawirusa COVID-19 zostanie ogłoszona we wtorek w Hiszpanii, potrwa dziesięć dni – oświadczył Premier Hiszpanii Pedro Sanchez.

„Zatrzymaliśmy najgorszą klęskę stulecia. Zadanie odbudowy naszego kraju ma dopiero nadejść. Rząd przyjmie oficjalne oświadczenie o żałobie, zaczynając od wtorku. Żałoba potrwa dziesięć dni. Flagi zostaną opuszczone na wszystkich agencjach rządowych i na okrętach Marynarki Wojennej. Chcemy poprzez tę żałobę zademonstrować swój szacunek wobec ofiar” – powiedział Sanchez na konferencji prasowej w Madrycie.

Na początku kwietnia minister zdrowia Salwador Illa oświadczył, że tempo rozprzestrzeniania się COVID-19 w Hiszpanii zaczęło wyhamowywać, choć liczba zarażonych dosięgła 110 tysięcy. „Z danych wynika, że krzywa się stabilizuje. Potwierdzam, że wkroczyliśmy w fazę spowolnienia” – oświadczył hiszpański minister w czasie wystąpienia przed członkami komisji ds. zdrowia Kongresu Deputowanych.

Teraz Hiszpania zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby ofiar: od początku epidemii zmarło 28,6 tysięcy osób, u których zdiagnozowano COVID-19.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Jack Ravenno 24.05.2020 15:17

  Pozabijali starszych ludzi i jest super. Zaraz będą otwierać turystykę. No tak świetnie że JP. W Grecji brak nadmiernych zgonów, a u nich masowa eksterminacja grupy 65+. Wiem, że niewiarygodne, ale tak to wygląda. Analiza ilości zgonów w latach 2017,2018,2019 z danych euromomo dostarcza bardzo ciekawych informacji. Jedna z nich to taka – dlaczego ogólna śmiertelność wyłamuje się ze “zwykłego” sezonowego wzoru mortality w poprzednich latach? Czym różnią się Norwegia i Szwecja, gdzie w Szwecji jest poważny wzrost śmiertelności w grupie 65+ a w Norwegii cisza. Statystycznie biorąc powinny być te dane zbliżone – jak co roku. Nie da się tego wytłumaczyć jakimiś ograniczeniami, zakazami czy zaleceniami. To zbyt duża różnica. Dlaczego w tak odległych krajach jak Grecja i Norwegia nie ma podwyższonej liczby zgonów a wręcz jest dużo mniej niż w poprzednich sezonach? Genetyka? Oszustwa? Czy brak masowego mordowania starszych ludzi? Moim zdaniem – tzw. choroba B. Johnsona to takie z tyłka wzięte usprawiedliwienie poważnego wzrostu poziomu śmiertelności w UK, gdzie zabrali się do rzeczy z przysłowiowym angielskim cynizmem i chłodem. Ogólnie rzecz biorąc – straszliwie śmierdząca sprawa, gdzie prawdopodobnie łamanie i odbieranie podstawowych praw obywatelskich to tylko wierzchołek góry lodowej. Za tym będą kolejne kroki już zapowiadane jako DRUGA FALA. Co ciekawe – na wykresach z euromomo widać jak w sezonie 2018/2019 liczba zgonów posiada jakby podwójne szczyty – prawdopodobnie grypa i powikłania. Na marginesie – bardzo śmiertelny sezon. Także w Polsce – zmarło ponad 414 tysięcy ludzi. W jednym roku!! I nikt larum nie podnosi? Niewiarygodne – prawda? Czy nie?

  “Gdy odrzucisz to, co niemożliwe, wszystko pozostałe, choćby najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdą.”

 2. emigrant001 24.05.2020 21:31

  Tak właśnie jest, tylko dziwi mnie brak powszechnej umiejętności czytania ze zrozumieniem, wyciągania własnych wniosków z mainstreamowego chaosu informacyjnego a przede wszystkim logicznego myślenia.
  Być może człowiek smartphonowy nie potrzebuje takich cech?
  To go zachipujemy. Nawet nie zauważy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.