Hiszpania nie pozwoliła na referendum w Katalonii

Opublikowano: 10.04.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 207

Większością głosów członkowie hiszpańskiego parlamentu odrzucili propozycję regionalnego zgromadzenia Katalonii, dotyczącą przeprowadzenia w listopadzie referendum w sprawie niepodległości obwodu autonomicznego. Przeprowadzenie referendum poparło 47 z 300 parlamentarzystów.

„Teraz Katalonia będzie szukała legalnych mechanizmów przeprowadzenia referendum” – oświadczył po głosowaniu prezydent Generalitat Katalonii, Artur Mas.

Wcześniej Sąd Konstytucyjny Hiszpanii orzekł, że zaplanowane na 9 listopada referendum w sprawie niepodległości regionu jest sprzeczne z ustawą zasadniczą kraju.

W grudniu 2013 roku hiszpańskie władze podjęły decyzję o zablokowaniu planów Barcelony.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o