Hiszpania nie czeka na innych. Będzie egzekwować podatek cyfrowy

Opublikowano: 13.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1553

Władze Hiszpanii nie zamierzają oglądać się na Unię Europejską i OECD w sprawie podatku cyfrowego. Będzie on pobierany od gigantów technologicznych bez względu na ewentualny brak porozumienia wewnątrz organizacji międzynarodowych. Madryt podkreśla, że wielkie firmy międzynarodowe tworzą obecnie system nieuczciwej konkurencji.

Hiszpańska minister finansów Maria Jesus Montero zauważyła, że już wcześniej jej kraj doszedł do porozumienia z Komisją Europejską. Przewiduje ono, że stawką podatkową w wysokości 3 proc. objęte będą usługi reklamowe online, usługi pośrednictwa w internecie, a także sprzedaż danych generowanych na podstawie informacji podawanej przez użytkownika lub sprzedaży metadanych.

Tym samym lewicowy hiszpański rząd nie będzie czekał na koniec rozmów, prowadzonych w ramach UE i OECD. Madryt zaznacza jednak, że wciąż opowiada się za wypracowaniem wspólnego stanowiska w tej sprawie, ale podobnie jak Paryż będzie już pobierać nowy podatek. Organizacje międzynarodowe wciąż nie mogą się bowiem dogadać w sprawie jednolitego i uniwersalnego podatku cyfrowego.

Obecny system podatkowy Hiszpanii ma być wciąż „bardziej analogowy niż cyfrowy”. Tymczasem międzynarodowi giganci cyfrowi unikają płacenia danin w Hiszpanii, co prowadzi do nieuczciwej konkurencji. Z wielkimi firmami nie są bowiem w stanie konkurować lokalne biznesy. Podatek cyfrowy ma tymczasem objąć firmy o rocznym całkowitym dochodzie przekraczającym 750 mln euro, których dochód w Hiszpanii przekracza 3 mln euro.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl, Elpais.com
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 6 , średnia ocena wartości wpisu: 2,83 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.