Hindusi nie chcą monopolu farmaceutycznego

Opublikowano: 23.12.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 472

W Indiach odbywają się protesty przeciwko dążeniom szwajcarskiej firmy farmaceutycznej Novartis do objęcia swoich leków patentami.

W pobliżu budynku przedstawicielstwa Novartis w Bombaju odbyła się akcja protestacyjna przeciwko podejmowanym przez firmę próbom zapewnienia ochrony patentowej dla swoich popularnych leków.

Jeśli uda się jej to osiągnąć, ubodzy indyjscy pacjenci stracą dostęp do potrzebnych im lekarstw. Według danych organizacji „Lekarze bez granic”, indyjscy producenci leków generycznych pomagają w obniżaniu cen preparatów na HIV z 10 tysięcy dolarów na pacjenta rocznie do 150 dolarów. Obecnie dostarczają oni w Indiach 80% takich lekarstw.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. bXXs 23.12.2012 19:39

    “Lecząc” HIV produkujesz AIDS. Statystyki o AIDS to przekłamane liczby “nosicieli” HIV. 80%chorych na AIDS to mężczyźni, uzależnieni od ciężkich.narkotyków, bądź po “leczeniu” HIV, chemioterapii, reszta to zarażeni przy transfuzjach, operacjach itp. Najlepsze wyniki w WYleczaniu AIDS to preparaty witaminowe tzw bomby witaminowe. 25% przypadków AIDS nie wykazuje HIV. HIV samo w sobie jest nieszkodliwe, problemy pojawiają się po zniszczeniu odporności przez narkotyki, chemioterapie lub podawanie preparatów na HIV.
    HIV, AIDS, RAK, PENDEMIE itp =£€¥$ Baby
    Więcej na YT: HIV = AIDS FACT OR FRAUD A STEPHEN ALLEN FILM.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.