Hezbollah przemycił do Europy materiały wybuchowe

Opublikowano: 19.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 40

Amerykański Departament Stanu ogłosił w czwartek, że Hezbollah przemycił do Europy materiały wybuchowe, w tym azotan amonowy. Ma przechowywać je w magazynach i kryjówkach na kontynencie.

Koordynator ds antyterroryzmu Nathan Sales poinformował, że przemyt azotanu amonowego odbywał się od 2012 roku w apteczkach pierwszej pomocy. Materiały znajdują się na terenie Belgii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Włoch i Szwajcarii.

Azotan amonowy używany jest w rolnictwie jako nawóz, ale także w improwizowanych ładunkach wybuchowych (IED). W dużej ilości jest niebezpieczny, o czym tragicznie przekonał się ostatnio Bejrut.

W ostatnich dniach ujawniono i zniszczono znaczne zapasy tego środka we Francji, Włoszech i Grecji.

Zdaniem Amerykanów materiały czekają na zlecenie z Teheranu, by członkowie Hezbollahu na naszym kontynencie mogli dokonać zamachów.

Autorstwo: (JW.)
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

Może członkowie Hezbollachu czekają na sygnał z najwyższych struktur władzy izraelskiej, by dać im pretekst do zmiażdżenia resztek Palestyny?
Polacy napadli na radiostację w Gliwicach w 1939, wobec czego Hitler z ogromnym bólem serca nakazał niewinnym niemieckim żołnierzom zabezpieczenie terenu Polski.
Historia się nie powtarza, tylko się rymuje.