Hezbollah przemycił do Europy materiały wybuchowe

Opublikowano: 19.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 893

Amerykański Departament Stanu ogłosił w czwartek, że Hezbollah przemycił do Europy materiały wybuchowe, w tym azotan amonowy. Ma przechowywać je w magazynach i kryjówkach na kontynencie.

Koordynator ds antyterroryzmu Nathan Sales poinformował, że przemyt azotanu amonowego odbywał się od 2012 roku w apteczkach pierwszej pomocy. Materiały znajdują się na terenie Belgii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Włoch i Szwajcarii.

Azotan amonowy używany jest w rolnictwie jako nawóz, ale także w improwizowanych ładunkach wybuchowych (IED). W dużej ilości jest niebezpieczny, o czym tragicznie przekonał się ostatnio Bejrut.

W ostatnich dniach ujawniono i zniszczono znaczne zapasy tego środka we Francji, Włoszech i Grecji.

Zdaniem Amerykanów materiały czekają na zlecenie z Teheranu, by członkowie Hezbollahu na naszym kontynencie mogli dokonać zamachów.

Autorstwo: (JW.)
Źródło: Euroislam.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 20.09.2020 00:22

    Może członkowie Hezbollachu czekają na sygnał z najwyższych struktur władzy izraelskiej, by dać im pretekst do zmiażdżenia resztek Palestyny?
    Polacy napadli na radiostację w Gliwicach w 1939, wobec czego Hitler z ogromnym bólem serca nakazał niewinnym niemieckim żołnierzom zabezpieczenie terenu Polski.
    Historia się nie powtarza, tylko się rymuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.