Hetycka tabliczka klinowa sprzed 3300 lat

Opublikowano: 13.04.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 448

„Biblia” nawiązuje do Hetytów 60 razy i sugeruje, że ich królestwo było znaczącą cywilizacją drugiego tysiąclecia p.n.e. Problem, jak twierdzili sceptycy, polegał na tym, że nie było żadnych dowodów archeologicznych ani historycznych potwierdzających ich istnienie. Nawet na początku XX wieku, gdy pojawiły się dowody na to, że cywilizacja hetycka zaczęła się rozwijać, niektórzy uczeni w dalszym ciągu albo całkowicie odrzucali obecność Hetytów, lub wierzyli, że Hetyci nie mogli być niczym więcej niż małą i nieistotną jednostką plemienną. Obecnie nasze rozumienie Hetytów zmieniło się radykalnie. Dzięki szeroko zakrojonym wykopaliskom archeologicznym, a także odkryciu i udanej interpretacji złóż inskrypcji glinianych wiemy o Hetytach więcej niż kiedykolwiek, a odnaleziona i odczytana tajemnicza tablica zapisana pismem klinowym, mówi o tym, iż Hetyci posiadali nie tylko wiedzę i znakomicie znali się na polityce, lecz posiadali wiedzę o technologii przywoływania istot nie z tego świata…

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.