Herszt gangu gwałcicieli z Rochdale unika deportacji

Opublikowano: 11.04.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1452

Od 6 lat rządowi nie udaje się deportować do Pakistanu przywódcy pakistańskiego gangu, który gwałcił i zmuszał do prostytucji nastolatki.

Ofiara działalności tego gangu, zachowująca anonimowość, zaapelowała do mister spraw wewnętrznych Priti Patel, by deportowała wszystkie osoby pochodzące z zagranicy, które dopuściły się gwałtów. W szok wprawiło ją zdjęcie, zamieszczone przez bulwarowy dziennik „The Sun”, na którym członek jednego z najbardziej ohydnych gangów w Wielkiej Brytanii, Abdul Rauf, robi zakupy, dalej mieszkając w tym samym mieście co jego ofiary.

Rauf po wyjściu z więzienia w 2014 roku dostał nakaz opuszczenia kraju, ponieważ posiadał podwójne obywatelstwo brytyjskie i pakistańskie. Tego nakazu rządowi nie udało się wprowadzić w życie, a teraz 51-letni mąż i ojciec piątki dzieci przebywa swobodnie w Rochdale. A że spotyka tam swoje ofiary, wiadomo od jednej z nich, która opisała, że „nigdy nie była przerażona bardziej w całym swoim życiu”, niż wtedy, gdy natknęła się na niego na mieście.

Ofiary domagają się wyjaśnień od rządu, ponieważ obiecano im, że sprawcy zostaną deportowani. „Świadomość, że to się udało, byłaby dla nas pomocna w próbach odbudowania swojego życia” – mówi jedna z kobiet. „Niestety zamiast tego jesteśmy ciągle prześladowane przez pedofilów, którzy gwałcili nas i handlowali nami”.

Prokurator Nazir Afzal, który doprowadził do skazania mężczyzn, nie znajduje żadnego racjonalnego powodu, dla którego trójka skazanych ciągle przebywa na terytorium kraju. Widzi w tym opieszałość Home Office. „Wysyła to przesłanie przestępcom, że mogą dalej budować swoje życie, podczas gdy ich ofiary ciągle cierpią”, krytykuje działania rządu.

Sprawcy odwoływali się od wyroku, ponieważ twierdzili, że deportacja dotknie negatywnie ich rodziny, które osiedliły się już w Wielkiej Brytanii. W 2018 roku apelację odrzucono, ale deportacja wciąż nie nastąpiła.

Rauf w latach 2005-2008 kierował grupą dziewięciu osób, które wykorzystywały seksualnie dziewczęta w wieku nawet 13 lat i zmuszały do prostytucji. Dziewczyny, których liczbę ustalono na 47, uzależniano od alkoholu, narkotyków. Były też napadane i gwałcone nawet przez pięciu mężczyzn. Oskarżony utrzymywał, że błędnie oceniał ich wiek na może 30 lat.

Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.