Liczba wyświetleń: 4064
Henry Kissinger, znany i kontrowersyjny postać w amerykańskiej dyplomacji, zmarł w wieku 100 lat. Jego śmierć, potwierdzona przez jego firmę doradczą Kissinger Associates Inc., miała miejsce w jego domu w Connecticut. Kariera dyplomatyczna Kissingera była znacząca dzięki jego wpływowi roli podczas prezydentur Nixona i Forda, gdzie był znany ze swojego realistycznego podejścia do polityki zagranicznej. Mimo że był laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, jego spuścizna jest złożona, przyćmiona przez jego zaangażowanie w decyzje, które doprowadziły do znacznych zniszczeń i śmierci w różnych globalnych wydarzeniach.
Urodzony w 1923 roku w Niemczech, Henry Kissinger wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1938 roku. Służył w amerykańskiej armii podczas II wojny światowej, a później podjął karierę akademicką, ostatecznie zostając profesorem na Uniwersytecie Harvarda. Jego wiedza w dziedzinie spraw międzynarodowych przyciągnęła uwagę liderów politycznych, co doprowadziło do jego nominacji na doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego, a następnie na sekretarza stanu pod prezydentami Richardem Nixonem i Geraldem Fordem.
Kissinger odegrał kluczową rolę w kształtowaniu polityki zagranicznej USA w końcu XX wieku. Miał znaczący wpływ na nawiązanie stosunków z Ludową Republiką Chin oraz odegrał kluczową rolę w negocjacjach mających na celu zakończenie wojny wietnamskiej, co przyniosło mu Pokojową Nagrodę Nobla w 1973 roku. Jego podejście do dyplomacji często opisywano jako realpolitik, skupiające się na praktycznych rozważaniach i dynamice władzy, a nie na założeniach ideologicznych czy etycznych.
Jednak spuścizna Kissingera jest bardzo kontrowersyjna. Krytycy oskarżają go o odpowiedzialność za naruszenia praw człowieka i interwencje wojskowe, które doprowadziły do znacznych ofiar. Jego polityka na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej została poddana pod lupę ze względu na ich etyczne i humanitarne implikacje.
Śmierć Henry’ego Kissingera oznacza koniec pewnej ery w amerykańskiej dyplomacji. Jego wkład w stosunki międzynarodowe był znaczący i pozostawił niezapomniane ślady w globalnej polityce. Jednak jego podejście do polityki zagranicznej i konsekwencje jego decyzji nadal są przedmiotem intensywnej debaty i analizy.
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
Skończone łotry i monstra schodzą z tego świata ale ich miejsce zajmują jeszcze większe łotry i bardziej przerażające monstra w ludzkich postaciach…
…Nareszcie w Domu…
…(((Cóż za nieludzki odruch mass mediów takim nie tytułem ścieżkę Umarłych zakłóca niesłychanie)))…
Czemuż umarłego żegnanie
Umarłych pozdrowienie takim okrzykiem przemieniane?
Czemuż w nieskończoność tą takim mrokiem ją oświetlamy.
Umarłemu szacunek i pokłon na drogę Najwyższemu oddamy…
Idźmy prawą i lewą nogą…
Idźmy na boso muskając trawy
W Słońcu innego, bo Tego Boga
Pana Nieba i Niebios skąpani…
W Świetle Jego przeinnym, za Drogą
i Drogą będącymi trwamy…
…
Wedle kalendarza księżycowego 103 lata.
Oby na Sądzie sprawy jak największej ilości i w najwyższym statystycznie procencie sprawiedliwych i dobrych i cierpliwych (w tym może i Kissigerowi, bo kto z nas wie?), pozytywnie rozpatrzone zostały…
Pełny limit życia ludzkiego zapisanego w Księdze – oznaczony jako 120 lat – nie został osiągnięty.
@Masa
Przecież Pan Henry w oczach psychopaty Jahwe uchodził za ideał, ucieleśnienie człowieka w 100 % oddanego jego woli.
Siedzą teraz we trzech Jahwe, Szatan i Kissinger.
JD, ja się sądu boskiego nad ludźmi nie podejmuję, i nikomu tego nie radzę. Jakim sądem sądzicie, takim będziecie sądzeni.
Ja tak pisałem jak miałem 22-24 lata i kiedy żułem psylocyby i paliłem zielsko i miałem od tego w głowie dopiero, jakieś wiersze pisałem i filozofizmy i miewałem doznania „mistyczne”. Ale ten złoty (zielony) wiek przeminął kiedy przyszła prawdziwa bieda i trzeba było wziąć się za robotę.
bez roboty bieda pewna
Mnie na rymy wciąż dopada
Chandra, przymus by coś składać
By z impetem myślą strzelić
I tak słowem świat ten zmienić.