Hatastrofa helikoptera prezydenckiego w Iranie była zamachem

Opublikowano: 23.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4484

Katastrofa prezydenckiego helikoptera w Iranie zaczyna wyglądać na dobrze zaplanowane i celowe zabójstwo. Spisek wydaje się tak dokładny, a teraz tuszowanie, że zdjęcia satelitarne pogody dla tego regionu w dniu katastrofy – zostały USUNIĘTE!

Zacznijmy od początku. Prezydent Iranu udał się helikopterem na granicę z Azerbejdżanem, aby odbyć krótkie spotkanie z prezydentem Azerbejdżanu. Po wyjściu z tego spotkania prezydent Iranu wraz ze swoim ministrem spraw zagranicznych i współpracownikami wsiedli do helikoptera i odlecieli w kierunku domu. Nigdy tam nie dotarli.

Dziwnym zbiegiem okoliczności premier Słowacji Robert Fico również spotkał się z prezydentem Azerbejdżanu na kilka dni przed tym, jak Fico został postrzelony w zamachu.

Naaaahhhhhh. To tylko zbieg okoliczności, prawda??? – Ale to była dygresja. Wracając do śmierci prezydenta Iranu, to śmigłowiec spadł w górach północnego Iranu – bez wysłania sygnału „Mayday” lub aktywacji sygnału awaryjnego transpondera! Co więcej, helikoptery przewożące ważne osoby są wyposażone w nadajniki naprowadzające właśnie w takich sytuacjach. Nadajniki te aktywują się w przypadku zderzenia. W tym przypadku tak się nie stało.

Cokolwiek więc stało się z tym śmigłowcem, stało się to albo tak szybko, albo z tak wielkimi uszkodzeniami, że nie zadziałało żadne wezwanie „Mayday”, nie uruchomił się żaden sygnał nadajnika awaryjnego, a nadajnik naprowadzający został albo wyłączony, albo zniszczony. Być może eksplozja?

Obszar, na którym spadł śmigłowiec, jest bardzo odległy, z niewielką liczbą dróg między zdradliwym górskim terenem. Wśród wstępnych doniesień o utracie śmigłowca znalazła się informacja, że na całym obszarze występowała „gęsta mgła”. Ta, wraz z ulewnym deszczem, utrudniała odnalezienie rozbitego śmigłowca. Ponieważ pogoda była zamieszana w tę katastrofę, niektórzy dziennikarze zaczęli badać warunki pogodowe na tym obszarze w czasie poprzedzającym zniknięcie helikoptera. Nagle natrafili na przeszkodę. Zdjęcia satelitarne pogody… zniknęły!

Przejdziemy teraz do obrazowania satelitarnego pogody. CIRA to Cooperative Institute for Research in the Atmosphere, którego strona internetowa pochodzi z Colorado State University w Fort Collins, CO. Według strony internetowej „wizją” tego przedsięwzięcia jest „Prowadzenie interdyscyplinarnych badań w dziedzinie nauk atmosferycznych poprzez rozwijanie umiejętności wykraczających poza dyscypliny meteorologiczne, wykorzystywanie postępów w inżynierii i informatyce, ułatwianie działań pośredniczących między badaniami czystymi i stosowanymi, wykorzystywanie zarówno krajowych, jak i międzynarodowych zasobów i partnerstw oraz pomaganie NOAA, Uniwersytetowi Stanowemu Kolorado, Stanowi Kolorado i Narodowi poprzez zastosowanie naszych badań w obszarach korzyści społecznych”. Strona internetowa CIRA określa również swoją misję: „Służyć jako łącznik dla multidyscyplinarnej współpracy między naukowcami NOAA a pracownikami naukowymi, wykładowcami i studentami Colorado State University, dostosowując obszary tematyczne badań zidentyfikowane przez NOAA do istniejących od dawna mocnych stron akademickich Uniwersytetu”.

Jak można sobie wyobrazić, uniwersytet współpracujący bezpośrednio z National Oceanographic and Atmospheric Administration (NOAA) ma do dyspozycji wszystkie zasoby związane z pogodą, jakie można znaleźć na świecie. CIRA jest źródłem często wykorzystywanym przez dziennikarzy do „dogłębnego” badania zjawisk pogodowych. Jej strona oferuje szeroką gamę zdjęć satelitarnych dla wszystkich rodzajów warunków pogodowych, w tym… mgły.

Wyobraźmy sobie więc zaskoczenie wszystkich, gdy podczas próby przeglądania zdjęć satelitarnych i odczytów warunków pogodowych w Iranie w czasie katastrofy prezydenckiego helikoptera, dziennikarze odkryli, że WSZYSTKIE DANE Z 19 MAJA (dnia katastrofy) ZOSTAŁY USUNIĘTE! Oto krótki film, który to pokazuje…

Dlaczego zdjęcia satelitarne z 19 maja zostały usunięte? Kto je usunął? Kto zlecił ich usunięcie? Dlaczego?

Wiadomo, że radary meteorologiczne często wychwytują takie anomalie, jak roje szarańczy, szczątki tornad i silne wybuchy energii mikrofalowej z wież radarowych typu Nexrad, a nawet to, co powszechnie określa się jako chemtrails (smugi chemiczne), czyli aerozole uwalniane przez samoloty. Czy to możliwe, że „mgła” nie pojawiła się naturalnie? Czy to możliwe, że zdjęcia CIRA mogły to wychwycić (lub to zrobiły)?

Samolot US Air Force C-17 (pokazany na poniższym zdjęciu) był w powietrzu w tym samym czasie, co irański helikopter prezydencki.

Wylądował w Baku w Azerbejdżanie chwilę po tym, jak spadł prezydencki helikopter. Żaden amerykański wojskowy samolot transportowy nie wylądował w Baku od ponad roku, a jednak jeden z nich był w powietrzu dokładnie w czasie, gdy spadł prezydencki helikopter w Iranie? Hmm… Oto trasa lotu owego C-17…

Czy C-17 mógł być wyposażony w broń mikrofalową? Gdyby została odpalona z C-17 z dużej odległości w kierunku prezydenckiego helikoptera, czy mogło to zniszczyć wszystkie elektroniczne systemy kontrolne helikoptera, powodując jego upadek na ziemię? Czy radar meteorologiczny był w stanie wychwycić coś takiego, co spowodowało konieczność USUNIĘCIA danych zdjęciowych?

Wreszcie, do gry wkraczają media społecznościowe. Konto o nazwie „Israel War Room” na platformie mediów społecznościowych „X” opublikowało wiadomość, która była pusta, za wyjątkiem zdjęcia małego helikoptera. Spójrzcie na znacznik czasu w ich wpisie. Skąd w ogóle wiedzieli, że helikopter spadł, aby się tym chwalić, skoro prawie nikt inny na całym świecie o tej godzinie tego nie wiedział? Czy to możliwe, że wiedzieli, ponieważ zrobili to Izraelczycy?

Nikt z nas tego teraz nie wie. Poszukiwanie odpowiedzi odbywa się wewnątrz Iranu. Mają wykwalifikowanych ekspertów, którzy mogą przeanalizować szczątki helikoptera pod kątem śladów materiałów wybuchowych, odłamków i odczytać rejestrator parametrów lotu. Mogą przejrzeć nagrania radarowe i taśmy komunikacji radiowej.

Prędzej czy później dla wszystkich stanie się jasne, czy był to wypadek, czy jawne zabójstwo.

Źródło zagraniczne: HalTurnerRadioShow.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Kazma 23.05.2024 15:12

  Jak mają nienaruszone szczątki rozbitego śmigłowca to za pomocą współczesnych technik można ustalić bardzo dużo, właściwie to bardzo niewiele nie można. Zapewne do publicznej wiadomości podadzą wyłącznie tę wersję, która politycznie będzie dla nich najlepsza.

 2. emigrant001 23.05.2024 20:01

  Sporo wskazuje na to, że prezydent Iranu zginął w zamachu i nie zabili go Irańczycy. Wcześniej czy później Irańczycy znajdą odpowiedź jak to się stało. Natomiast bez względu jaka ta odpowiedź będzie, tylko rozjątrzy konflikt w regionie a można nawet na świecie, bo Iran łączy sojusz z Rosją i Chinami a to już poważniejsza sprawa niż ukraina.

 3. Katarzyna TG 23.05.2024 20:08

  > bo Iran łączy sojusz z Rosją i Chinami a to już poważniejsza sprawa niż ukraina.

  No i rzecz najważniejsza – Iran być może już ma broń jądrową a nawet jeśli nie to już za chwilę może ją mieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.