Hamas walczy z Izraelem bronią ofiarowaną Ukrainie

Opublikowano: 09.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4928

Według doniesień „Middle East Monitor” amerykańska broń przeznaczona dla Afganistanu i innych państw znalazła się w rękach grup palestyńskich. Lokalna palestyńska agencja informacyjna ujawniła, że anonimowi izraelscy urzędnicy wojskowi potwierdzili, że część broni przejętej w Afganistanie została zauważona w rękach palestyńskich frakcji w Strefie Gazy. Jak widać na filmie niżej, kupili sobie na „czarnym rynku” również inne „zabawki”…

Wysoki rangą dowódca Izraelskich Sił Obronnych powiedział w czerwcu 2023 roku, że Izrael jest zaniepokojony ryzykiem związanym z tym, że broń dostarczana Ukrainie przez Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie trafi w ręce wrogów Izraela na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza Hamasu. Jak wiemy, na „czarny rynek” trafiło wiele broni z Ukrainy.

W czerwcu izraelski dowódca, który mówił pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na delikatność tematu, powiedział: „Innym problemem jest to, że bardzo się martwimy, że niektóre z tych sprzętów wpadną w ręce Hezbollahu i Hamasu”. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, jak prawdziwe było to stwierdzenie. Izraelski oficer zauważył, że siły paramilitarne zaangażowane w wojnę rosyjsko-ukraińską monitorowały broń wysyłaną na Ukrainę, taką jak system antyrakietowy Javelin. W wyniku czego broń ta znalazła się na czarnym rynku.

Opisana historia pochodzi z lipca zeszłego lata i czytamy w niej zdumiewającą opowieść o amerykańskiej broni przeznaczonej dla Ukrainy, która w jakiś sposób trafiała do Palestyńczyków w Gazie i do Iranu. Wygląda na to, że w masowej histerii ukraińskiej, która doprowadziła do wysłania broni wartej miliardy dolarów, która nie była dokładnie rozliczana, Hamas kupił tanio broń, która dotąd znajdowała się „powyżej jego możliwości finansowych”, i przez kilka ostatnich miesięcy uczył się z niej strzelać. Teraz Palestyńczycy odnieśli zdumiewający „sukces”.

„Ukraina, naród niesławny ze względu na kontrowersje i korupcję, po raz kolejny znalazła się w skandalu o epickich rozmiarach. Ukraina, znana ze swoich powiązań z grupami neonazistowskimi i historii wątpliwych interesów, jest teraz zamieszana w sprzedaż broni Hamasowi, palestyńskiej organizacji bojowej” – informuje „TFI Global”.

W śmiertelnym konflikcie między Izraelem a Palestyną o miasta Zachodniego Brzegu napięcie osiągnęło punkt wrzenia. Jednak nie tylko na Palestynę Izrael jest zły – jego wściekłość skierowana jest również na Stany Zjednoczone i Ukrainę. Według doniesień „Middle East Monitor” anonimowi izraelscy urzędnicy wojskowi potwierdzili, że również część broni przejętej w Afganistanie została zauważona w rękach palestyńskich frakcji w Strefie Gazy.

Społeczność międzynarodowa od dawna dyskutuje o potrzebie ścisłego monitorowania i kontrolowania transferu broni przez sojuszników NATO na Ukrainę. Tamtejsze nawyki „zarobkowe” nie stanowią zabezpieczenia dla wysyłanej broni, której część trafia na czarny rynek. Dlatego też rynek broni w Europie wymknął się spod kontroli, a Ukraina odgrywa kluczową rolę w tym bezprecedensowym militaryzmie. Nieostrożne i nadmierne darowizny broni NATO dla Ukrainy stworzyły administracyjny koszmar, charakteryzujący się głębokim brakiem odpowiedzialności. Ostatnie doniesienia rzuciły światło na brak prowadzenia dokumentacji i nadzoru, ujawniając alarmujące ryzyko nieautoryzowanych transferów sprzętu.

Na podstawie: Newsweek.com, MiddleEastMonitor.com
Źródło: Eschatologia.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Admin WM 09.10.2023 10:12

  Myślę, że Izrael może wykorzystać wojnę domową do zburzenia meczetu Al-Aksa. W czasach pokoju byłoby to niemożliwe, bo obawiałby się wojny, a w czasie wojny jak najbardziej, bo gorzej już być nie może. By potem zbudować trzecią Świątynię Salomona.

 2. Stanlley 09.10.2023 10:49

  Trochę wam wyjaśnię o co chodzi z powstaniem palestyńskim. Zacznijmy od dostępnych filmów w Internecie, prasie, tych informacji którymi żyje świat, to co światu jest pokazywane… Otóż są to zabijani żołnierze IDF, widzą bezczeszczone ciała, widzą dzikość palestyńską. Widzą cywilów uciekających przez pustynię, cywilów uciekających w panice, palone cywilne domy i ofiary mordowane… Teraz pytania, trudne i nie wygodne – ale nie dla nas, dla rządzących…
  Kim jest Netanyahu? To początkujący polityk, czy nowicjusz? Czy zawahał by się przed wpuszczeniem kraju w wojnę? Jakie będą korzyści i dla niego i długoterminowo dla Izraela? Czy świat widząc bestialstwa palestyńskie sprzeciwi się ostatecznemu rozwiązaniu kwestii palestyńskiej?

  Przed ruchawką palestyńską w Izraelu bardzo poważne rozruchy społeczne były, Izraelczycy wychodzili na ulicę, Zełeński naciskał o dostawy broni i nie było pretekstu by odmówić. Poważne postępowania o korupcję się toczyły przeciw premierowi… W Izraelu jest ok 9 mln Izraelczyków i 4.5 mln Palestyńczyków – czy po tej ruchawce nie odbierze się im wszystkim praw wyborczych? Naprawdę nie będzie klimatu dla ostatecznego rozwiązania kwestii palestyńskiej?

  Tak wiem, dużo pytań ale to nie koniec – skąd palestyńska ruchawka miała broń? Ok, to za proste – oczywiście że z UA. Dlatego pytanie powinno brzemieć – jak ta broń z UA dostała się w ręce Hamasu? Jak to się stało że wielkich przygotowań nie widział Mosad, przecież oni mają w Hamasie agenta na agencie… Naprawdę nie wiedzieli?

 3. pikpok 09.10.2023 11:25

  Miejsce na Ukrainie dla ,,wybrańców” jest już gotowe, zatem mogą zacząć się przesiedlać. W Polsce też zostały same ,,tresowane małpy” więc nie będą mieli tu problemów.
  https://twitter.com/i/status/1710679768545231286

 4. radical3dom 10.10.2023 09:32

  teraz “obywatele polscy zostana ewakuowani i zostanie udzielona im pomoc huumanitarna ukraincy az im pozazdroszcza!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.