Hamas odpowiedział atakiem na agresję Izraela

Opublikowano: 12.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1226

Izraelskie samoloty wojskowe zniszczyły 12-piętrowy budynek mieszkalny w Strefie Gazy, trafiony rakietą budynek runął. Według relacji świadków mieszkańcy opuścili budynek przed atakiem. Według relacji świadków, ostrzelany przez izraelskie samoloty wieżowiec został całkowicie zniszczony. „Izraelskie Samoloty wojskowe zniszczyły [wczoraj] wieczorem 12-piętrowy budynek mieszkalny Hanadi w Gazie. Wcześniej wieczorem administrator 12-piętrowego budynku mieszkalnego Hanadi otrzymał telefon, poinformowano go, że izraelskie siły powietrzne zamierzają zbombardować budynek” – poinformował świadek, dodając, że mieszkańcy tego oraz sąsiednich budynków opuścili swoje domy w obawie przed atakiem. W odpowiedzi na zniszczenie budynku palestyńscy bojownicy zapowiedzieli przeprowadzenie ataków na Tel Awiw. W mieście zawyły syreny alarmowe, ostrzegające przed ostrzałem. Na niebie widoczne było przejęcie rakiet przez system ochrony powietrznej „Żelazna Kopuła”.

Palestyńskie ugrupowania zaczęły ostrzeliwać terytorium Izraela, odpowiedzialność za ostrzały wzięło na siebie zbrojne skrzydło Hamasu „Brygady Al Kassam”. W sumie w kierunku Izraela wystrzelono około 200 rakiet, 90% zostało przechwyconych przez system obrony powietrznej „Żelazna Kopuła”.

Tel Awiw w odpowiedzi na odpowiedź Palestyńczyków uderzył w 130 celów wojskowych palestyńskich ugrupowań na terytorium Strefy, eliminując 15 bojowników.

Liczba zabitych podczas izraelskich ataków na Strefę Gazy wzrosła do 30, wśród nich jest 10 dzieci, a 203 osoby zostały ranne, poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia palestyńskiej enklawy Ashraf al-Kidra. „W wyników izraelskich ataków powietrznych na Strefę Gazy w ciągu dwóch dni w enklawie zginęło 30 Palestyńczyków, w tym 10 dzieci i jedna kobieta. 203 osoby zostały ranne” – oświadczył al-Kidra.

Dzisiaj izraelska armia poinformowała, że zabiła kluczowe postacie wywiadowcze Hamasu, w tym szefa departamentu bezpieczeństwa wywiadu wojskowego Hamasu i jego zastępcę. „Nasze myśliwce … zneutralizowały kluczowe postacie wywiadu Hamasu: Hassana Kaoji, szefa wydziału bezpieczeństwa wywiadu wojskowego Hamasu i jego zastępcę Wali Issuesa, szefa kontrwywiadu” – poinformowała służba prasowa izraelskiej armii. „W ciągu ostatnich kilku godzin Armia Obrony Izraela uderzyła w szereg ważnych celów terrorystów i bojowników w Strefie Gazy. Naloty są kontynuowane” – poinformowały służby prasowe armii.

Strefa Gazy to jedna z części Palestyny, której podział terytorialny kwestionują uczestnicy wieloletniego konfliktu arabsko-izraelskiego. W 1947 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ opracowało plan podziału Palestyny, który nie został do tej pory zaakceptowany przez stronę arabską. Po zamachu stanu w 2007 roku Strefą Gazy rządzi islamska organizacja Hamas. Proces pokojowego uregulowania konfliktu został wstrzymany. Palestyńczycy żądają, aby przyszłe granice między dwoma suwerennymi państwami były zgodne z liniami istniejącymi przed Wojną Sześciodniową w 1967 roku, z możliwą wymianą terytoriów. Mają nadzieję na stworzenie swojego państwa na Zachodnim brzegu rzeki Jordan i w Strefie Gazy, ze stolicą we Wschodniej Jerozolimie. Izrael się na to nie zgadza.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2] [3] [4]
Kompilacja 4 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,17 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o