Hakerzy wykradli dane dotyczące szczepionki Pfizera

Opublikowano: 11.12.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1819

Niemiecka firma biotechnologiczna BioNTech poinformowała w środę, że dokumenty dotyczące szczepionki Covid-19, którą opracowała wraz z firmą Pfizer, zostały wykradzione po cyberataku na European Medicines Agency, europejski organ regulacyjny ds. leków.

Europejska Agencja Leków (EMA), odpowiedzialna za ocenę i zatwierdzanie szczepionek dla Unii Europejskiej, stwierdziła, że ​​była celem cyberataku. Nie podano dalszych szczegółów. BioNTech przyznało, że EMA poinformowała ją o wycieku. Zgodnie z wiedzą przedstawicieli firmy, niektóre dokumenty dotyczące szczepionki Pfizer i BioNTech na Covid-19, zostały wykradzione.

Dodano przy tym, że: „Żadne systemy BioNTech ani Pfizer nie zostały naruszone w związku z tym incydentem i nie jesteśmy świadomi jakichkolwiek danych osobowych uczestników badania, do których uzyskano dostęp”.

EMA nie podała żadnych dalszych szczegółów dotyczących ataku, twierdząc jedynie, że bada incydent z pomocą organów ścigania. Od samego początku pandemii, nasiliły się próby włamań do sieci placówek opieki zdrowotnej i organizacji medycznych. Przy różnych okazjach hakerzy powiązani z Chinami, Iranem, Koreą Północną, Rosją i Wietnamem byli oskarżani o próbę kradzieży informacji o wirusie i potencjalnych metodach leczenia. Czy atak na EMA to kolejny z długiej listy ataków tego typu?

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o