Hakerzy włamali się na serwery agencji NASA

Opublikowano: 21.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2230

Kierownictwo NASA wysłało do swoich pracowników kurendę wyjaśniającą, że nieznany haker uzyskał dostęp do serwerów agencji. Nazwiska i dane osobowe czołowych naukowców świata mogły zostać skompromitowane po włamaniu hakerów na serwer.

Amerykańska agencja kosmiczna wysłała do wszystkich swoich pracowników kurendę, wyjaśniając, że nieznany sprawca uzyskał dostęp do serwerów agencji na początku 2018 roku.

„W październiku 2018 roku dział bezpieczeństwa cybernetycznego NASA rozpoczął dochodzenie w sprawie prawdopodobnego włamania do serwerów agencji, gdzie były przechowywane dane osobowe (PII). Po wstępnej analizie ustalono, że informacje pochodzące z jednego z serwerów zawierające numery ubezpieczenia społecznego i inne dane PII obecnych i byłych pracowników NASA mogły zostać skompromitowane” — czytamy w komunikacie.

Po wykryciu problemu NASA natychmiast zapewniła bezpieczeństwo serwerów i danych, ale nie wiadomo, ilu pracowników ucierpiało przed odkryciem faktu włamania. Na szczęście agencja uważa, że ​​w wyniku incydentu misje nie zostały zagrożone. Kierownictwo pośpiesznie oświadczyło, że bezpieczeństwo informacyjne „pozostaje głównym priorytetem”, w przyszłości wysiłki na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich serwerów zostaną zwiększone dzięki najbardziej innowacyjnym metodom zapewniania bezpieczeństwa.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.