Hakerzy będą mogli zhakować mózg

Opublikowano: 30.04.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1860

Choć tytuł brzmi sensacyjnie, sprawa jest naprawdę poważna. W dzisiejszym świecie coraz trudniej jest zachować prywatność. Większość osób traci ją w łatwy sposób i zazwyczaj zupełnie nieświadomie. Problem stale pogłębia się a zagrożeniem dla naszej prywatności mogą być urządzenia, które można kontrolować wyłącznie przy pomocy naszych myśli.

Tego typu technologia już istnieje. W ostatnich latach zaprezentowano bezzałogowca, telewizor, samochód, egzoszkielet a nawet samolot, który można obsługiwać bez używania rąk. Potrzebny jest tylko elektroencefalograf (EEG), który odczytuje bioelektryczną aktywność mózgu. Wszystko oczywiście w imię wygody – wystarczy, że pomyślisz o kilku rzeczach i uruchomisz telewizor, zgasisz światło w pokoju a żaluzje w oknach same się zasłonią.

Jednak to jeszcze nic. Naukowcy pracują nad komunikacją mózg-mózg. Moglibyśmy wymieniać się myślami bez używania słów. Nasze myśli natychmiast pojawiłyby się w głowie drugiej osoby. W przyszłości, planuje się również podłączyć ludzki mózg do internetu, co zdaniem Stephena Hawkinga jest możliwe do wykonania. Wybitny fizyk teoretyk jest przekonany, że umysł człowieka mógłby żyć w komputerze.

Skoro nasz mózg miałby zostać podłączony do internetu, lub innych urządzeń elektronicznych, istnieje możliwość, że zostaniemy zhakowani. Podczas niedawnej konferencji Enigma Security Conference, Tamara Bonaci z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle wyjaśniła w jaki sposób można byłoby „włamać się” do czyjejś głowy.

Kobieta opracowała technologię, która pozwala zobaczyć reakcję neuronów na obrazy podprogowe, zawarte w grze Flappy Whale, takie jak loga, restauracje czy samochody. Można zatem dowiedzieć się jaka jest reakcja danej osoby np. na żywność typu fast food lub czy jest maniakiem motoryzacji. Technologia może rozwinąć się do tego stopnia, że pozwoli uzyskać nawet takie informacje jak przynależność religijną, cechy charakteru, fobie lub stan zdrowia psychicznego.

„Sygnały elektryczne, produkowane przez nasze ciało, mogą zawierać wrażliwe informacje o nas samych, którymi nie chcielibyśmy dzielić się ze światem. Poza tym, możemy dzielić się tą informacją nawet nie zdając sobie z tego sprawy” – twierdzi Tamara Bonaci.

Tamara Bonaci uważa, że gdyby połączyć jej technologię z goglami wirtualnej rzeczywistości, aplikacjami fitness wykorzystującymi urządzenia elektroniczne itp., można byłoby zdobyć duże ilości danych na temat konkretnej osoby. Czytanie ludzkich myśli pozwoliłoby między innymi zamieszczać indywidualne reklamy i oczywiście znalazłoby zastosowanie militarne.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. adambiernacki 01.05.2022 07:33

    Naturalna czyli jedyna właściwa komunikacja mózg-mózg istnieje i stosowałem ją z powodzeniem jako badacz. Ekstremalnie groźna gówniarzeria nazywana “naukowcami” jest to kasta zdziczałych najemników laboratoryjnych i wszystko co oni zrobią zwłaszcza w tej materii służy korporacyjnemu przemysłowi zła.

  2. Fenix 04.05.2022 09:30

    Samobójczy umysł , nie może maszyna szpiegować i decydować za ludzi ? Miałam sen , zostanie maszynowy szmelc.

  3. Fenix 04.05.2022 09:38

    Komp nie ma wyobraźni i empatii w relacjach międzyludzkich, i duszy . Co stanowi o naszym człowieczeństwie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.