Habitat 3 i powstająca sieć miast-państw

Opublikowano: 25.09.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Generalna koncepcja tak zwanego rządu światowego opiera się na obecnym etapie na budowie bloków, które absorbują suwerenność swych członków, by w kolejnym kroku przekazać swoją zwierzchność globalnemu parlamentowi. Parlament ten będzie miał za zadanie ostateczne rozwiązanie państw narodowych i redukcję populacji do, jak to określiła ONZ, jednego miliarda. Efektem tych działań będzie świat bez granic, w którym funkcjonować będą zaawansowane miasta-państwa będące głównym motorem dalszego cywilizacyjnego rozwoju.

Choć brzmi to jak scenariusz filmu fantastycznego, to jest to oficjalny plan nakreślony w wielu publikacjach ONZ, który realizuje się na naszych oczach. W Emiratach Arabskich, Korei Południowej, Portugalii, Hondurasie, Indiach, Europie, USA, i innych miejscach, już powstają próbne, zaawansowane technologicznie, samowystarczalne miasta, które będą górowały nad nowym światem.

Obecnie powstał Globalny Parlament Prezydentów Miast, który 10 września 2016 roku odbył w Hadze inauguracyjne posiedzenie. Organizacja, według założyciela dr. Benjamina Barbera (który jest komunistą i blisko współpracował m.in. z socjalistycznym think-tankiem Demos), ma “stworzyć kolektywną siłę”, która będzie zdolna działać globalnie. “Rozmawiamy o suwerennych miastach jako suwerennych krajach oraz potrzebie i prawie do działania miast nawet gdy kraje to akceptują czy nie, i pod wieloma względami kraje narodowe nie są w stanie przetrwać bez pomocy miast” – stwierdził Barber w wywiadzie dla Cities-Today.com.

“To miasta staną się suwerenem 21 wieku” kosztem “mono-kulturowych państw narodowych”, stwierdził w wywiadzie dla gazety CityScope.org. Proces ten określił jako “rewolucyjną dewolucję” krajów narodowych do miast państw.

Powstające ciało Globalnego Parlamentu Prezydentów Miast ma być autonomiczne i stanąć w opozycji do rządów krajowych, budując niezależną sieć wykraczającą daleko poza wymianę doświadczeń i rozwiązań. “Jeśli chcemy by [parlament] stał się rzeczywistością, to prezydenci miast muszą powiedzieć – To należy do nas, przejmujemy to na własność” – dodał Barber.

Równolegle z inicjatywą Parlamentu Miast będą organizowane kolejne konferencje ONZ Habitat 3. Konferencje te odbywają się co 20 lat (Vancouver – 1976 r., Istambuł – 1996 r.) i wyznaczają globalny kierunek rozwoju miast. Jak stwierdzają publikacje, miasta są odpowiedzialne za 70% globalnej ekonomicznej aktywności, generują 70% emisji CO2, a ponad połowa populacji globu żyje już w miastach. Dlatego będą prowadzone działania w celu realizacji planów redukcji emisji gazów cieplarnianych nakreślonych podczas spotkania COP21, oraz dalszego zwiększania migracji do miast. Ten ostatni element masowej migracji do miast jest najbardziej widoczny w Chinach, które w ramach Agendy 21 obecnie na siłę przesiedlają 400 milionów ludzi z terenów wiejskich do miast. Masowa migracja do USA i Europy realizuje dokładnie ten sam scenariusz. W miastach tych z powodu takiej migracji rozrastają się potężne slumsy, które rozwiązania Habitat 3 mają regulować tworząc tzw. “etyczne miasta”.

Również w ostatnim roku wzmógł się nacisk ONZ na przejmowanie i regulację działań policji w miastach, by kierować je na działania przeciwko “narodowemu ekstremizmowi”, “wspomaganiu bezpiecznych wyborów”, i do walki z “antymuzułmańskim fanatyzmem”. ONZ domaga się również rozszerzenia jurysdykcji UNPOL – sił policyjnych ONZ. Wszystko by pilotować powolne przejmowanie kontroli nad miastami.

Najistotniejszym faktem jest to, że miasta te są pułapką dla ludzkiej populacji. Wraz ze znikającymi możliwościami pracy i rozwoju, mieszkańcy miast będą wegetowali i, jak to stwierdza badający te zagadnienia ekspert Alan Watt, właśnie w przeładowanych, biednych miastach elity wypuszczą plagi, które zdziesiątkują ludzkość. W tym samym czasie elity przetrwają w zaawansowanych technologicznie, samowystarczalnych miastach-państwach.

To, co obecnie obserwujemy, jest powolnym przekształcaniem obecnego systemu w neo-feudalną konstrukcję, która pod względem ustroju społecznego będzie powrotem do średniowiecza. Wygląda na to, że tę konstrukcję będzie nadzorować Globalny Parlament Miast.

Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

zachodnie społeczeństwa są takie uległe, że zapewne taki syf powstanie