Gwiazda Grety Thunberg powoli gaśnie

Opublikowano: 08.04.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1254

W Hadze doszło do zatrzymania w sobotę 6 kwietnia przez policję Grety Thunberg. Aktywistka ze Szwecji brała udział w demonstracji skrajnie ekstremistycznej organizacji Extinction Rebellion w Holandii.

Extinction Rebellion zorganizowało protest przeciwko „dopłatom do paliw kopalnych”. Jak donosi AFP, tym razem szybko wkroczyła policja i Thunberg znalazła się w policyjnym autobusie razem z resztą ferajny.

Działacze lewaccy chcieli zablokować autostradę A12. Policja rozpędziła blokadę, pomimo oporu manifestantów. Wykrzywiona mina Thunberg, która stawiała policjantom bierny opór, mówi sporo…

Wydaje się, że popularność „zielonej gwiazdki” powoli przemija, a kiedy zapominają o niej parlamenty i prezydenci, stara się zwrócić na siebie uwagę coraz bardziej radykalnymi działaniami. Do radykalnych działań wzywa i Extinction Rebellion, międzynarodowy ruch nawołujący do anarchii w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa. Dla jego działaczy cel uświęca środki do zatrzymania „antropogenicznych zmian klimatu”.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 10.04.2024 12:10

    How Dare You!! – tak zostanie zapamiętana, jako dziecko wykorzystana do lobbowania elektryków

  2. Katarzyna TG 10.04.2024 12:41

    @Szurnięty Mędrzec raczej “How Dare You Greta”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.