Gwałtowny wzrost opłat za mieszkania

Opublikowano: 23.05.2024 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3179

To przed czym ostrzegała już na początku zeszłego roku Konfederacja, właśnie się ziszcza, a wszystko to dzięki PiS. Tak można streścić dzisiejszą konferencję prasową z udziałem wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka.

„Jako pierwsi w Polsce ostrzegaliśmy przed ogromnym wzrostem kosztów zarówno budowy nowych mieszkań, domów, jak i eksploatacji istniejących budynków w Polsce wynikających z dyrektywy budynkowej Unii Europejskiej. Wskazywaliśmy, że ta dyrektywa może mieć skutek w ograniczeniu prawa własności, że w zamierzeniu może prowadzić nawet do wywłaszczeń! Ze względu na to, że ludzie nie będą w stanie udźwignąć ciężaru zobowiązań nakładanych przez eurokratów na Polaków, na polskie instytucje, na polskie samorządy” – powiedział Bosak.

Krzysztof Bosak powołał się na wyliczenia, jakich dokonał Mariusz Łubiński z firmy Admus, człowiek z branży zarządzania nieruchomościami. Łubiński oszacował, że koszt remontu mieszkania we wspólnocie mieszkaniowej liczącej 300 lokali wyniesie 13 tys. złotych na lokal. I to bez kosztów termomodernizacji i wymiany okien. A opłaty na fundusz remontowy wzrosną w najbliższych latach o 300%.

Bosak zwrócił uwagę, że wiele rzeczy, które wynikają z dyrektywy budynkowej to nie tylko koszty, które poniosą ludzie, bo nie jest przewidziana żadna rekompensata ze strony Unii, ale również wiele z tych rzeczy będzie trudna do zrealizowana lub wprost niemożliwa do zrealizowania.

Jak zauważył również za tą sytuację, za ten wzrost kosztów odpowiada Prawo i Sprawiedliwość: „To rząd PiSu negocjował tę dyrektywę i chciał ukryć przed Polakami gigantyczne koszty, jakie będą na nich nałożone. Tak długo, jak PiS rządził, tak długo ukrywał koszty wszystkiego, co szykowano w Unii Europejskiej, przed Polakami. Zamiast nas alarmować, zostaliśmy zdradzeni. Za to musi zostać zapłacona cena!”.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Katarzyna TG 23.05.2024 15:01

  Panie Bosak, za ten wzrost odpowiada w pierwszej kolejności eurokołchoz, w drugiej bieżący i poprzedni rząd a w trzeciej wyborcy którzy sobie takie indywidua wybierają. Jak głosujecie tak macie.

 2. replikant3d 23.05.2024 17:50

  Katarzyna TG, Nie można mieć pretensji do klakierków że wprowadzają w życie wytyczne globalistów. Utrata mieszkań i domów przez społeczeństwa jest zaplanowane. W końcu za to im płacą. A metoda dojścia do celu jest w zakresie indywidualnym państw. ,,Nie będziasz miał NIC i będziesz szczęśliwy,,….W USA już są blisko zrealizowania w 100% tego celu…Zresztą nie tylko w USA..https://wiadomosci.onet.pl/swiat/irlandie-zalewa-fala-bezdomnych-spia-na-ulicach-i-w-namiotach-porazka/0tcqxf6

 3. Dobroca 23.05.2024 19:15

  Według Bosaka to zasługa PiSU, a według Polaków to element planowej akcji eksterminacyjnej Polaków z ich własnej ziemi. Przy czym sposób na wykluczenie ekonomiczne, a w konsekwencji na znieczulicę rodaków, wydaje się jednym z najlepszych. Wszak Polacy mają to do siebie, że za swojakami tracącymi dach nad głową się nie wstawią, za to za tymi, którym telewizor im wskaże – jak najbardziej. Szczęśliwie potem za nimi samymi nie będzie miał kto się wstawić, bo nikogo rodzimego już nie będzie.

  I tak konsekwentnie kończy się Polska. Pozostaje mieć nadzieję, że imć Krzysztof Bosak nie jest Polakiem. Jako Polak raczej rozróżniałby Żydów od eurokratów.

 4. rozrabiaka 23.05.2024 22:07

  “To rząd PiSu negocjował tę dyrektywę i chciał ukryć przed Polakami gigantyczne koszty, jakie będą na nich nałożone. ”
  – my to Bosak wiedzieliśmy już dwa lata temu i nikt nam nie płaci za nic nie robienie jak wam tam z ” antysytemowej ” Konfederacji.
  Obecnie wasza misja będzie polegać na dojściu do parlamentu europejskiego aby na zlecenie “przyjaciela zza Wielkiej wody” dobić ten projekt.

 5. rozrabiaka 23.05.2024 22:10

  Bosaku, razem z innymi tworami waszego stowarzyszenia, na samym początku spróbujcie zgasić świeczkę gaśnicą w parlamencie eu, niektórzy się przyklejają do obrazów – jest w internecie.

  “Pijany miał krzyczeć do policjantów “siad”. Teraz poseł Konfederacji przeprasza” to o Wilku – od was.
  Obciach i wstyd dla waszych wyborców. Tfu

 6. Stanlley 24.05.2024 08:52

  A jak było głosowanie nad votum nieufności dla rządu pis – to konfa głosowała przeciw… potem wychodzili przed kamery i ględzili jaki to pis zły…. potem kolejne kluczowe dla naszego życia głosowanie – ręka w rękę z pisiorami….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.