Gwałtowne powodzie i osuwiska na Filipinach

Opublikowano: 01.01.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2146

Depresja tropikalna Usman sprowadziła na Filipiny intensywne deszcze, które doprowadziły do niebezpiecznych powodzi i osuwisk. Katastrofa naturalna pochłonęła życie ponad 68 osób, wielu ludzi zaginęło.

Cyklon Usman dotarł do Filipin w sobotę od strony wschodniej, przeszedł przez centralną część kraju i w niedzielę, znacznie osłabiony, wszedł na Morze Południowochińskie. Sztorm nie przyniósł silnych wiatrów, ale sprowadził ulewy i to one sprowadziły katastrofę.

We wschodnich, centralnych i zachodnich regionach wystąpiło wiele osuwisk i powodzi. W ciągu 48 godzin, w prowincji Camarines Norte na wyspie Luzon spadły aż 573 mm deszczu, czyli niemal tyle, ile spada w całym grudniu.

Ulewy i osuwiska zabiły co najmniej 68 osób, głównie w prowincjach Albay i Camarines Sur w południowej części wyspy Luzon w regionie Bicol. 17 osób uznaje się za zaginionych. Ponad 20 tysięcy mieszkańców w sześciu najbardziej dotkniętych prowincjach zostało przesiedlonych – ich domy zniszczyły osuwiska.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Watchers.news
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.