Gwałtowna powódź utopiła Mekkę

Opublikowano: 02.05.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1966

Święte miasto wyznawców islamu, doświadcza właśnie katastrofalnej powodzi. Po ulewnych deszczach w Mekce, do których doszło we wtorek 27 kwietnia 2021 roku, wiele pojazdów zostało zatopionych, a kilka osób wprost zmytych przez szalejące wody.

https://www.youtube.com/watch?v=uwUgKZhtAL4

Władze Arabii Saudyjskiej, ostrzegały ludzi przed ulewnymi deszczami i burzami w Mekce i Medynie, Al-Baha, Dżazanie i Najranie. Brano również pod uwagę możliwą powódź w prowincji Rijadzie i Kasimie. Nikt nie spodziewał się jednak, że żywioł utopi słynne arabskie miasto. Filmy z tego wydarzenia, krążące w mediach społecznościowych, ukazują ludzi i porywanych przez powódź wraz ze swoimi samochodami.

Warto nadmienić, że sanktuarium Kaba ze świętym kamieniem obudowanym w formie prostopadłościanu, jest bezpieczne od powodzi. Zdają się na to wskazywać ogólnodostępne transmisje na żywo z tego miejsca kultu. Zgodnie z religią islamską, pielgrzymka do tego kamienia, przynajmniej raz w życiu, jest obowiązkiem religijnym dla każdego wyznawcy tej religii.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Foxi 02.05.2021 21:05

    Ale w czym problem? Dwa lata temu szejk pochwalił się wszem i wobec, że zakupił za ćwierć miliarda dolców najdroższy na świecie system do kontroli pogody. Za gorąco mu tam na pustyni i zażyczył sobie chłodny wiaterek znad bieguna. I oto jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.