Grypa groźniejsza dla dzieci niż COVID-19

Opublikowano: 26.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 119

Niedawne badanie przeprowadzone w Krajowym Szpitalu Dziecięcym w Waszyngtonie nie ujawnia żadnych istotnych różnic w danych dotyczących zachorowań dzieci, które zaraziły się COVID-19 i tych, które miały zwykłą grypę.

Badanie to skupiało się na 1042 pacjentach z grypą i 315 z COVID-19, a także na „wskaźnikach hospitalizacji, przyjęciach na oddział intensywnej terapii i korzystaniu z mechanicznego respiratora”. W przypadku dwóch pierwszych kategorii wskaźniki były nieco wyższe w przypadku pacjentów z grypą niż z koronawirusem.

Odsetek hospitalizacji wyniósł 21 w przypadku grypy w porównaniu do 17 w przypadku COVID-19. Przyjęć na OIOM było 7 procent w przypadku pacjentów z grypą, w porównaniu z 6 procentami, którzy mieli koronawirusa. Jeśli chodzi o użycie mechanicznych respiratorów, wskaźnik COVID był wyższy o jeden punkt procentowy i wyniósł 3 procent. Kolejny wniosek dotyczył danych dotyczących objawów, jakie pacjenci wykazywali w czasie diagnozy.

Według badania „większa część pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 miała podstawowe schorzenia i zgłaszała gorączkę, biegunkę lub wymioty, ból głowy, ból ciała lub mięśni lub ból w klatce piersiowej”. Ostatnią istotną informacją z badania jest to, że chociaż „dwóch pacjentów z grypą A zmarło… [nie] odnotowano zgonów wśród pacjentów z COVID-19 lub grypą B”.

Celem badania było określenie, w jaki sposób koronawirus wpływa na dzieci. Według Mayo Clinic „większość zarażonych dzieci zazwyczaj nie choruje tak jak dorośli”, a większość dzieci ma łagodne objawy lub ich brak w porównaniu ze starszymi pacjentami z COVID. Dalsze dane publiczne Centers for Disease Control and Prevention wskazują, że 8,5% wszystkich przypadków w Stanach Zjednoczonych dotyczy dzieci w wieku 17 lat i młodszych, podczas gdy zgony pozostają na niskim poziomie poniżej 0,1% w młodszych grupach wiekowych.

Pełne badanie można przeczytać TUTAJ.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o