Grypa groźniejsza dla dzieci niż COVID-19

Opublikowano: 26.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 913

Niedawne badanie przeprowadzone w Krajowym Szpitalu Dziecięcym w Waszyngtonie nie ujawnia żadnych istotnych różnic w danych dotyczących zachorowań dzieci, które zaraziły się COVID-19 i tych, które miały zwykłą grypę.

Badanie to skupiało się na 1042 pacjentach z grypą i 315 z COVID-19, a także na „wskaźnikach hospitalizacji, przyjęciach na oddział intensywnej terapii i korzystaniu z mechanicznego respiratora”. W przypadku dwóch pierwszych kategorii wskaźniki były nieco wyższe w przypadku pacjentów z grypą niż z koronawirusem.

Odsetek hospitalizacji wyniósł 21 w przypadku grypy w porównaniu do 17 w przypadku COVID-19. Przyjęć na OIOM było 7 procent w przypadku pacjentów z grypą, w porównaniu z 6 procentami, którzy mieli koronawirusa. Jeśli chodzi o użycie mechanicznych respiratorów, wskaźnik COVID był wyższy o jeden punkt procentowy i wyniósł 3 procent. Kolejny wniosek dotyczył danych dotyczących objawów, jakie pacjenci wykazywali w czasie diagnozy.

Według badania „większa część pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 miała podstawowe schorzenia i zgłaszała gorączkę, biegunkę lub wymioty, ból głowy, ból ciała lub mięśni lub ból w klatce piersiowej”. Ostatnią istotną informacją z badania jest to, że chociaż „dwóch pacjentów z grypą A zmarło… [nie] odnotowano zgonów wśród pacjentów z COVID-19 lub grypą B”.

Celem badania było określenie, w jaki sposób koronawirus wpływa na dzieci. Według Mayo Clinic „większość zarażonych dzieci zazwyczaj nie choruje tak jak dorośli”, a większość dzieci ma łagodne objawy lub ich brak w porównaniu ze starszymi pacjentami z COVID. Dalsze dane publiczne Centers for Disease Control and Prevention wskazują, że 8,5% wszystkich przypadków w Stanach Zjednoczonych dotyczy dzieci w wieku 17 lat i młodszych, podczas gdy zgony pozostają na niskim poziomie poniżej 0,1% w młodszych grupach wiekowych.

Pełne badanie można przeczytać TUTAJ.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.