Grupa ocalałych z holokaustu coraz większa

Opublikowano: 18.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1899

Niemcy przekażą 662 mln dolarów pomocy ocalałym z Holokaustu, tym razem do grupy tej zakwalifikowani zostali również Żydzi, którzy okres II wojny światowej spędzili poza zasięgiem hitleryzmu w Związku Radzieckim, a także w państwach nie okupowanych przez III Rzeszę, jak Rumunia i Bułgaria.

Niemcy zgodziły się przeznaczyć ponad pół miliarda euro na pomoc ocalałym z Holokaustu, zmagającym się z ciężarem pandemii koronawirusa – poinformowała w środę organizacja negocjująca odszkodowania z rządem Niemiec tzw. Konferencja ds Roszczeń (Conference on Jewish Material Claims Against Germany)

Płatności trafią do około 240 000 ocalałych na całym świecie, głównie w Izraelu, Ameryce Północnej, byłym Związku Radzieckim i Europie Zachodniej, w ciągu najbliższych dwóch lat.

Od zakończenia II wojny światowej, minęło już 75 lat, wszyscy ocaleni z Holokaustu są w podeszłym wieku, „a ponieważ wielu z nich zostało pozbawionych prawidłowego odżywiania w młodości, obecnie cierpią z powodu wielu problemów zdrowotnych”. Ponadto “wielu żyje w izolacji, ponieważ w holokauście stracili całe rodziny”, i mają także problemy psychologiczne “z powodu prześladowań przez nazistów”.

Wielu z nich – czytamy w informacji prasowej Associated Press – jest również na granicy ubóstwa, a „dodatkowe koszty masek i innego sprzętu ochronnego, artykułów spożywczych z dostawą i innych wydatków związanych z pandemią są dla wielu miażdżące”.

Nowe fundusze są skierowane do Żydów, którzy nie otrzymują emerytur z Niemiec, głównie tych, którzy uciekli przed nazistami i wylądowali w Rosji i gdzie indziej, aby ukryć się podczas wojny.

Schneider powiedział, że około 50% ocalałych z Holokaustu w USA mieszka na Brooklynie i byli szczególnie dotknięci, gdy Nowy Jork był centrum amerykańskiej epidemii, a teraz dane zachorowań wyglądają gorzej w Izraelu i innych miejscach.

Każdy z tych, którzy przeżyli, otrzyma dwie wypłaty w wysokości 1200 euro (1400 dolarów) w ciągu najbliższych dwóch lat

Oprócz funduszy związanych z koronawirusem, Niemcy zgodziły się w niedawno zakończonej rundzie corocznych negocjacji zwiększyć finansowanie świadczeń socjalnych dla osób ocalałych o 30,5 mln euro (36 mln dolarów), do łącznej kwoty 554,5 mln (651 mln dolarów) na 2021 r., poinformowała Konferencja ds. roszczeń.

W wyniku negocjacji z Konferencją Roszczeń od 1952 roku, rząd niemiecki zapłacił ponad 80 miliardów dolarów odszkodowań za Holokaust.

Część corocznych negocjacji Claims Conference obejmuje również współpracę z Niemcami w celu zwiększania liczby osób uprawnionych do odszkodowań.

W tym roku niemiecki rząd zgodził się na odszkodowania dla mieszkańców 27 „otwartych gett” w Bułgarii i Rumunii.

Niestety polskie władze ani organizacje społeczne nie prowadzą również skutecznego lobbingu w sprawie odszkodowań za straty jakie Niemcy wyrządzili Polsce i etnicznym Polakom podczas wojny.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Dandi1981 18.10.2020 14:29

  Ciekawe jest to ze polska liczyla 35 mln obywateli w 1939 dzis 38 mln to nawet niemcow tak demograficznie nie przetrzepano
  A to oni wojne wywolali.

 2. Doctor Who 19.10.2020 20:29

  Wnioskowanie po działaniach zakłada, że jesteśmy inteligentniejsi od działającego.
  Wnioskowanie po skutkach pomija tą niedogodnośc i można wysnuć prawidłowe wnioski nawet wtedy kiedy nie dorastamy do zrozumienia działań.
  Ta druga możliwość jest może nieco skromniejsza w odczuwaniu własnej osoby, jednak trzyma nas bliżej rzeczywistości.
  Jeśli spojrzymy na skutki IIWŚ wnioski stają się co najmniej interesujące …

 3. rici 19.10.2020 20:55

  40 lat temu Polska liczyla 40 milioow obywateli, a teraz 38, jaki z tego wniosek?

 4. rici 19.10.2020 21:02

  Jakies rok temu Belgia zarzadala ujawnienia kto w Belgi dostaje niemiecka rente z tytulu pracy w SS. Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych opublikowalo liste kilku tysiecy rent ktory sa wyplacane z rozbiciem na poszczegolne kraje , bezpodawania nazwisk. Nazwiska sa w gesti “Deutsche Bank” a DB nalezy do FED, i wszystko jasne. Z wykazu wynika ze najwiecej rencistow SS jest w USA,Argentynie,Izraelu, i w Polsce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.