Grupa ocalałych z holokaustu coraz większa

Opublikowano: 18.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 965

Niemcy przekażą 662 mln dolarów pomocy ocalałym z Holokaustu, tym razem do grupy tej zakwalifikowani zostali również Żydzi, którzy okres II wojny światowej spędzili poza zasięgiem hitleryzmu w Związku Radzieckim, a także w państwach nie okupowanych przez III Rzeszę, jak Rumunia i Bułgaria.

Niemcy zgodziły się przeznaczyć ponad pół miliarda euro na pomoc ocalałym z Holokaustu, zmagającym się z ciężarem pandemii koronawirusa – poinformowała w środę organizacja negocjująca odszkodowania z rządem Niemiec tzw. Konferencja ds Roszczeń (Conference on Jewish Material Claims Against Germany)

Płatności trafią do około 240 000 ocalałych na całym świecie, głównie w Izraelu, Ameryce Północnej, byłym Związku Radzieckim i Europie Zachodniej, w ciągu najbliższych dwóch lat.

Od zakończenia II wojny światowej, minęło już 75 lat, wszyscy ocaleni z Holokaustu są w podeszłym wieku, „a ponieważ wielu z nich zostało pozbawionych prawidłowego odżywiania w młodości, obecnie cierpią z powodu wielu problemów zdrowotnych”. Ponadto “wielu żyje w izolacji, ponieważ w holokauście stracili całe rodziny”, i mają także problemy psychologiczne “z powodu prześladowań przez nazistów”.

Wielu z nich – czytamy w informacji prasowej Associated Press – jest również na granicy ubóstwa, a „dodatkowe koszty masek i innego sprzętu ochronnego, artykułów spożywczych z dostawą i innych wydatków związanych z pandemią są dla wielu miażdżące”.

Nowe fundusze są skierowane do Żydów, którzy nie otrzymują emerytur z Niemiec, głównie tych, którzy uciekli przed nazistami i wylądowali w Rosji i gdzie indziej, aby ukryć się podczas wojny.

Schneider powiedział, że około 50% ocalałych z Holokaustu w USA mieszka na Brooklynie i byli szczególnie dotknięci, gdy Nowy Jork był centrum amerykańskiej epidemii, a teraz dane zachorowań wyglądają gorzej w Izraelu i innych miejscach.

Każdy z tych, którzy przeżyli, otrzyma dwie wypłaty w wysokości 1200 euro (1400 dolarów) w ciągu najbliższych dwóch lat

Oprócz funduszy związanych z koronawirusem, Niemcy zgodziły się w niedawno zakończonej rundzie corocznych negocjacji zwiększyć finansowanie świadczeń socjalnych dla osób ocalałych o 30,5 mln euro (36 mln dolarów), do łącznej kwoty 554,5 mln (651 mln dolarów) na 2021 r., poinformowała Konferencja ds. roszczeń.

W wyniku negocjacji z Konferencją Roszczeń od 1952 roku, rząd niemiecki zapłacił ponad 80 miliardów dolarów odszkodowań za Holokaust.

Część corocznych negocjacji Claims Conference obejmuje również współpracę z Niemcami w celu zwiększania liczby osób uprawnionych do odszkodowań.

W tym roku niemiecki rząd zgodził się na odszkodowania dla mieszkańców 27 „otwartych gett” w Bułgarii i Rumunii.

Niestety polskie władze ani organizacje społeczne nie prowadzą również skutecznego lobbingu w sprawie odszkodowań za straty jakie Niemcy wyrządzili Polsce i etnicznym Polakom podczas wojny.

Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,43 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Ciekawe jest to ze polska liczyla 35 mln obywateli w 1939 dzis 38 mln to nawet niemcow tak demograficznie nie przetrzepano
A to oni wojne wywolali.

Doctor Who
Użytkownik
Doctor Who

Wnioskowanie po działaniach zakłada, że jesteśmy inteligentniejsi od działającego.
Wnioskowanie po skutkach pomija tą niedogodnośc i można wysnuć prawidłowe wnioski nawet wtedy kiedy nie dorastamy do zrozumienia działań.
Ta druga możliwość jest może nieco skromniejsza w odczuwaniu własnej osoby, jednak trzyma nas bliżej rzeczywistości.
Jeśli spojrzymy na skutki IIWŚ wnioski stają się co najmniej interesujące …

rici
Użytkownik
rici

40 lat temu Polska liczyla 40 milioow obywateli, a teraz 38, jaki z tego wniosek?

rici
Użytkownik
rici

Jakies rok temu Belgia zarzadala ujawnienia kto w Belgi dostaje niemiecka rente z tytulu pracy w SS. Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych opublikowalo liste kilku tysiecy rent ktory sa wyplacane z rozbiciem na poszczegolne kraje , bezpodawania nazwisk. Nazwiska sa w gesti “Deutsche Bank” a DB nalezy do FED, i wszystko jasne. Z wykazu wynika ze najwiecej rencistow SS jest w USA,Argentynie,Izraelu, i w Polsce.