Grupa lewackich ekstremistów zaatakowała fabrykę Tesli

Opublikowano: 06.03.2024 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1843

Lewacka ekstremistyczna grupa Vulkangruppe przyznała się do spowodowania awarii zasilania w pobliżu fabryki Tesli pod Berlinem w ramach protestu przeciwko amerykańskiemu producentowi samochodów. „Dziś sabotowaliśmy Teslę” – napisała grupa w opublikowanym we wtorek liście. Policja ogłosiła, że bada autentyczność listu z przyznaniem się do winy.

Jak zauważa portal dziennika „Bild”, ta sama grupa w przeszłości podejrzewana o podpalenie, które doprowadziło do wstrzymania zasilania na placu budowy fabryki Tesli w 2021 roku. Oskarżyli wówczas firmę o to, że nie jest „ani zielona, ani ekologiczna, ani społeczna”.

Produkcja w jedynej w Europie fabryce Tesli stanęła we wtorek rano wskutek przerwy w dostawie prądu, zakład ewakuowano. Policja przypuszcza, że doszło do podpalenia. „Jeśli wstępne ustalenia się potwierdzą, to jest to perfidny atak na naszą infrastrukturę elektryczną” – powiedział minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Michael Stuebgen, cytowany przez portal tagesschau.

MSW informowało, że nieznani sprawcy umyślnie podpalili wczesnym rankiem słup energetyczny we wschodniej części Brandenburgii niedaleko Berlina. Pożar uszkodził linię wysokiego napięcia w takim stopniu, że odcięte zostało zasilanie okolicznych miejscowości i fabryki Tesli. Portal „Bild” podał, że prądu pozbawiona jest fabryka, miasto Erkner i część Berlina. „Badamy wstępne podejrzenie, że doszło do celowego podpalenia” – powiedział rzecznik policji. Landowy urząd śledczy rozpoczął dochodzenie. Słup energetyczny, o którym mowa, stał na polu i nie był ogrodzony.

„Bild” przypomina, że w czwartek w zeszłym tygodniu 100 przeciwników Tesli zajęło zalesiony obszar na wschód od fabryki i zainstalowało na drzewach kilkanaście prowizorycznych schronień. Policja zapowiedziała, że będzie tolerować protest do 15 marca pod pewnymi warunkami: aktywiści nie mogą rozpalać ognisk ani zostawiać śmieci w lesie. „Jak dotąd protesty inicjatyw +Stop Tesla+ i +Robin Wood+ miały pokojowy charakter” – przekazano.

Autorstwo: MS
Na podstawie: Bilde.de
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Irfy 06.03.2024 10:54

  Aha. A o co im tak właściwie chodzi? Samochody benzynowe i diesle – be. Elektryki, jakoby rzekomo “ekologiczne”, chociaż wiadomo, jak to z tym jest – też be. To co panowie terroryści i panie terrorystki proponują jako alternatywę? Dorożki? Wtedy będzie “cierpienie zwierząt” a i same wozy pewnie również pół-plastikowe.

  Czy może targać wszystko na piechotę? W takim wypadku jestem za, pod warunkiem, że za tragarzy będą robić właśnie “aktywiści”. A tak na serio to myślę, że im płacą Chińczycy. Którzy sprzedają tańsze elektryki. Albo ktoś, kogo wkurza Elon Musk. Do którego potem wyśle się stosowną wiadomość. W stylu “Chcesz, żeby takie podpalenia na chwałę walki z klimatem, czy innymi eko-bredniami się nie zdarzały, to zapłać. Albo zrób coś, co ci każemy”.

 2. rozrabiaka 06.03.2024 16:00

  Rikszą będzie się jeździło. Jak większość religii, religia ewolucji ma swoich podludzi. Niestety z tego co można się dowiedzieć o tej religii Polacy stoją za Niemcami, a awet protoplastami wikingów-ukr, niestety

 3. Katarzyna TG 06.03.2024 16:46

  > A o co im tak właściwie chodzi?

  No jak to o co – o odebranie ludziom mobilności. To jest warunek brzegowy wprowadzenia 15-minutowych gett i innych atrakcji i w tym kierunku są pchane eko-świry.

  rozrabiaka, na rikszę też trzeba będzie mieć pozwolenie i OC :))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.