Grożą śmiercią twórcy tabliczek stref wolnych od LGBT

Opublikowano: 06.08.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Bartosz Staszewski otrzymuje każdego dnia kilkadziesiąt gróźb, w tym okaleczenia i pozbawienia życia. Złożył właśnie siedem zawiadomień do prokuratury.

Staszewski to czołowy działacz na rzecz praw człowieka. W dalekiej młodości był działaczem ONR, potem stał się lewicowym aktywistą. Zorganizował m.in. pierwszy Marsz Równości w Lublinie. Z inicjatywy Staszewskiego cały świat dowiedział się, że w Polsce istnieją „strefy wolne od LGBT”, działacz zamontował tabliczki z napisami w czterech językach w miastach i gminach, które podjęły dyskryminacyjne uchwały (o zakazie szerzenia przez aktywistów LGBT ideologii LGBT w szkołach – przypis WM). W reakcji na tabliczki sprawą zajęła się Komisja Europejska, a samorządy, które ogłosiły się strefami zostały pozbawione dotacji strukturalnych.

W ciągu ostatnich dni Staszewski otrzymuje setki wulgarnych wiadomości, w tym takich, których autorzy piszą wprost, że go zabiją. Przyczyną nienawistnego potoku są generowane przez anonimowe konta w mediach społecznościowych fake newsy, z których można się dowiedzieć, że to właśnie Staszewski był mężczyzną, który drapał się po genitaliach w dziwacznym przebraniu na balkonie, podczas gdy dołem przechodził organizowany przez prawicę Marsz Powstania Warszawskiego. Taka wiadomość była masowo udostępniana przez użytkowników na forach PiS, Konfederacji i innych prawicowych organizacji.

Oprócz Staszewskiego o bycie facetem z balkonu pomawiany jest również redaktor katolicko-lewicowego magazynu „Kontakt” Paweł Żukowski.

Staszewski wydał oświadczenie, w którym zapowiedział podjęcia kroków prawnych. „Powstają obrzydliwe memy o nas. To nie przypadek. To skoordynowana akcja – najpierw artykuł w nikomu nieznanym portalu z rosyjskimi powiązaniami, potem farmy trolli i polityk partii konfederacja, który szczuje na nas. Do chóru sugestii dołączyli też politycy PiS” – czytamy w komunikacie. „Wobec wszystkich osób podających dalej te obrzydliwe pomówienia, grożących nam śmiercią lub pobiciem będziemy wyciągać konsekwencje prawne. Sugestie w Telewizji Publicznej i innych mediach jakoby to my stoimy za tą prowokacją będziemy także ścigać prawnie” – napisał Bartosz Staszewski.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło (pełna wersja): Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 2,75 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
qhashbba
Użytkownik
qhashbba

Dokładnie. Lewacka hipokryzja jest niepojęta.