Greenspan oskarża staruszków o zniszczoną gospodarkę

Opublikowano: 17.04.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 699

W czwartek były szef prywatnego kartelu bankowego kontrolującego amerykańską gospodarkę, Alan Greenspan powiedział CNBC, że starsi Amerykanie są odpowiedzialni za bałagan finansowy.

Powiedział, że środki oszczędnościowe proponowane przez Komisję Simpson-Bowles rozwiązałyby problem. Komisja zaproponowała zmniejszanie deficytu poprzez ograniczenie wydatków na świadczenia dla osób starszych, weteranów i pracowników rządowych. Projekt ustawy wzorowany na tym planie został odrzucony przez Kongres w 2012 roku.

Greenspan mówi prawdę, że wydatki na system opieki społecznej są odpowiedzialne za dużą część długu narodowego. Jednak ignoruje fakt, że reprezentuje klasę oligarchii finansowej, która jest odpowiedzialna za upadek gospodarki poprzez tworzenie baniek inwestycyjnych przez politykę kredytową “łatwych” pieniędzy realizowaną przez Rezerwę Federalną i banki centralne.

Greenspan jest istotny z punktu widzenia niszczenia gospodarki, co jest faktem nawet zauważonym przez Magazyn Time, gdy opisano go jako jedną z “25 osób odpowiedzialnych za kryzys finansowy.”

Tak zwany “rezydujący czarnoksiężnik” Waszyngtonu nadzorował sztucznie niskie stopy procentowe, które napędzały bańkę mieszkaniową prowadzając do kryzysu hipotecznego. “Alan Greenspan przejdzie do historii jako najbardziej odpowiedzialna osoba za ogromne szkody ekonomiczne spowodowane bańką na rynku nieruchomości i późniejsze załamanie się rynku” – pisze Dean Baker.

Zgodnie z Biurem Zarządzania i Budżetu czterdzieści dziewięć procent, czyli prawie połowa wszystkich wydatków rządu federalnego jest pochłanianych przez ubezpieczenia społeczne i świadczenia opieki zdrowotnej, głównie Medicare i Medicaid.

Prawie 20% przeznacza się na “obronę narodową” eufemizm dla okupacji wojskowych, inwazji i wsparcia dla rozbuchanego kompleksu industrialno-wojskowego.

Reszta jest przeznaczona na ogromną federalną biurokrację reprezentowaną przez Departamenty Energii, Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, Handlu, Spraw Wewnętrznych i Edukacji oraz datków dla korporacji, zagranicznych krajów i innych lobbowanych interesów.

W 2012 roku podczas jego nieudanego (i sabotowanego) startu do kandydatury na prezydenta Ron Paul zaoferował swoją propozycję ustawy “Restore America Now”. Oprócz eliminacji marnotrawstwa wśród agencji federalnych i biurokracji, dr Paul odniósł się do uprawnień. “Możemy szanować nasze obietnice względem naszych seniorów i weteranów, jednocześnie umożliwiając młodym pracownikom na rezygnowanie z systemu, aby mogli zachować więcej z tego co zarobili biorąc na siebie odpowiedzialność za swoje własne emerytury”.

Paul zaproponował również cięcia federalnego zatrudnienia o 10%, wycofywanie wynagrodzeń dla Kongresu i przywilejów oraz ograniczenia podróży rządu federalnego. Zasugerował również obniżenie stopy podatku od przedsiębiorstw w celu wywołania wzrostu gospodarczego i zakończenie opodatkowywania osobistych oszczędności.

Korporacyjne media oraz establishment wspólnie oświadczyli, że plan Paula zniszczy gospodarkę i oddalili go jako szaleństwo.

Obecnie, zamiast sensownych propozycji jesteśmy poddawani drakońskim środkom oszczędnościowym oferowanym przez Alana Greenspana, który narzuci obniżenie poziomu życia i przekształci Amerykę w kraj trzeciego świata.

Autorstwo: Kurt Nimmo
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 17.04.2016 18:56

    Czy była amputacja? Nie było? No to jest to co jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.