Grecja wprowadziła obowiązek szczepień medyków

Opublikowano: 03.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1353

Grecka policja rozproszyła ok. 7 tys. protestujących, niezadowolonych z obowiązkowych szczepień pracowników medycznych przeciwko COVID-19. Poinformował o tym kanał telewizyjny Euronews.

Demonstranci machali flagami i skandowali hasła przeciwko „faszyzmowi”. Niektórzy zaczęli rzucać w policję kamieniami i butelkami. Greckie siły bezpieczeństwa w odpowiedzi na działania zbuntowanych użyły gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Do tej pory w Grecji zaszczepiono 5,7 mln z 11 mln osób. Sondaże rządowe wykazały, że Grecy preferują obowiązkowe szczepienia personelu medycznego i pracowników socjalnych.

W niedzielę 29 sierpnia br. w Grecji zarejestrowano około 1,5 tys. nowych przypadków COVID-19. Od początku pandemii w kraju zmarło ponad 13,6 tys. osób.

Wcześniej Grecja odnotowała pierwszą śmierć pacjenta, który przeszedł pełny cykl szczepień przeciwko koronawirusowi. Według lekarza zmarły nie miał współistniejących chorób przewlekłych. „To jeden z wyjątków. Pierwszy z 13 tys. zgonów” – powiedział Nikos Karavelos, dyrektor drugiego oddziału intensywnej terapii w szpitalu Papanikolaou. Połączył ten przypadek ze szczepem „delta” koronawirusa.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.