Grecja obawia się napływu zakażonych imigrantów

Opublikowano: 18.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 173

W ostatnich latach, Turcja wielokrotnie groziła Grecji i całej Unii Europejskiej otwarciem swoich granic, co skutkowałoby wysłaniem milionów imigrantów z Bliskiego Wschodu do Europy. W marcu 2020 roku, prezydent Erdogan zrealizował swoje groźby, a grecka policja musiała bronić granic nacierającymi uchodźcami. W związku z trwającą pandemią, masowy niekontrolowany napływ ludzi stwarza jeszcze większe zagrożenie.

Władze Grecji obawiają się, że Turcja może tym razem wykorzystać migrację, aby poradzić sobie z epidemią koronawirusa, a tym samym zaszkodzić całej Europie. Warto dodać, że Turcja potwierdziła u siebie ponad 74 tysiące przypadków zakażenia i ponad 1,6 tysiąca zgonów. Pod tym względem, sytuacja w Grecji jest o wiele lepsza – w kraju potwierdzono dotychczas ponad 2,2 tysiąca zakażeń i 108 zgonów.

Zdaniem greckich urzędników, Turcja przytłoczona przypadkami zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 może wysłać migrantów na wyspy lub w głąb Grecji i Europy, a tym samym wykorzystać go niczym broń biologiczną. Anonimowi urzędnicy twierdzą, że w zachodnich nadmorskich miejscowościach w Turcji koncentrują się masy imigrantów, które w dowolnym momencie mogłyby ruszyć na greckie wyspy na Morzu Egejskim. Na pięciu wyspach znajdują się obozy, gdzie przetrzymuje się ponad 42 tysiące uchodźców.

Co więcej, Turcja przestała polegać jedynie na przemytnikach ludzi i od marca zaczęła transportować migrantów statkami towarowymi na greckie wyspy. Niekontrolowana migracja ludności tylko ułatwi rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Turcja przetrzymuje u siebie około 4 miliony uchodźców, którymi wielokrotnie szantażowała Europę. Erdogan domagał się, aby Unia Europejska wypłaciła kilka miliardów euro, przystąpiła do negocjacji w sprawie wejścia do UE i uwzględniła Turcję w ruchu bezwizowym. Jego szantaż ostatecznie nie poskutkował, dlatego w marcu ogłosił, że zawiesza umowę, oficjalnie otwiera granice i nie chce już od Unii żadnych pieniędzy.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o